پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • نمایش اسلایدشو
   • پارک پردیس قائم

    پارک پردیس قائم  واقع در شمال شهر مشهد مقدس یعنی در ابتدای جاده قدیم قوچان، از جنوب به بلوار صد متری قائم و از شمال به شهرک امام هادی و از شرق به بلوار توس و از غرب به باغ آستان قدس رضوی محدود شده است.

    پارک پردیس قائم از نظر تنوع گونه های گیاهی بسیار غنی به نظر می رسد.  در این پارک گیاهانی همچون صنوبر، چنار و انواع سرو، کاتالیپا، زیتون، تلخ، کاج، یوکا، اقاقیای معمولی و چتری، عرعر، راش، افرا، ترون، پیراکانتا، رز های معمولی و هفت رنگ، گل ناز و بسیاری از گل های رنگارنگ دیگر به چشم می خورد.  معابر پارک سنگ فرش و جدول کشی شده اند تا هنگام تردد و بازی در محوطه پارک برای مجاوران و مسافران تور مشهد مشکلی ایجاد نشود.

    پارک پردیس قائم با مساحت  ۱۶۷۷۶۶ متر مربع از امکانات مختلفی برخوردار است امکاناتی از قبیل تأسیسات بهداشتی، ساختمان موزه ایرانی، اتاق بازی های کامپیوتری، آلاچیق، بوفه و آبنمای موزیکال و خطی آبشار مانند که بر زیبایی های پارک افزوده است.  همچنین برکه ای در پارک وجود دارد که توسط موتور چاه با چهار اینچ آبدهی، آب آن تأمین می گردد که در اصل ذخیره ای است برای آب مورد استفاده  پارک که به منظور آبیاری فضای سبز و تأمین آب مورد نیاز آبنما مورد بهره برداری قرار می گیرد.

    تعداد بازدید :55
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,644,244
  تعداد بازدید امروز : 157
  تعداد بازدید این ماه : 36,589
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/04
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد