پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • نمایش اسلایدشو
   • بوستان وکیل آباد

    یکی از قدیمی ترین پارک های طبیعی در مشهد ، پارک وکیل آباد میباشد که این پارک در انتهای بلوار وکیل آباد مشهد که یکی از بلوار های بزرگ مشهد میباشد، قرار دارد.

    پارک وکیل آباد مشهد با توجه به قرار گرفتن در منطقه ای بسیار خوش آب و هوا، هر ساله مجاوران و مسافران زیادی را برای استراحت و استفاده از هوای بسیار ناب خود، به این منطقه جذب میکند.

    در بعضی فصول سال که بارندگی زیاد است رودخانه و جوی های پارک وکیل آباد مشهد پر آب است و محیط پارک وکیل آباد را مطبوع تر و لذت بخش تر از قبل می کند .

    پارک جنگلی وکیل آباد که درگذشته به نام میرطراز یا باغ وکیل آباد شناخته می شده، درسال ۱۳۴۸ ش. توسط مالک آن، حسین آقای ملک، به صورت رسمی وقف استفاده عموم گردید و به شهرداری مشهد واگذار شد.هم اکنون جزو محدوده خدماتی منطقه ۹ شهرداری مشهد می باشد که وظیفه نگهداری این پارک را بر عهده گرفته است.

    پارک وکیل آباد مشهد با مساحتی بالغ بر ۷۰ هکتار، با دارا بودن پوشش های گیاهی گوناگون، طبیعت زیبا و دلنشین را برای مسافران و مجاوران شهر مشهد فراهم آورده است.

     

    در باغ وکیل آباد درختان کهنسالی وجود دارد که قرار گرفتن این درختان در کنار رودخانه فصلی این منطقه، چشم نوازی خاصی را بوجود آورده است.

     

    آب درختان بوستان وکیل آباد توسط قنات وکیل آباد تامین می‌شود که سرچشمه این قنات بند گلستان است.

    پارک جنگلی وکیل آباد با واقع شدن مجاور ییلاق خوش آب و هوا و معروف طرقبه و با امکاناتی که سال‌های اخیر به آن اضافه شده است .از جمله بوفه و رستوران، تاسیسات بهداشتی و وسایل بازی و نوسازی استخرها و کف سازی پارک با مصالح طبیعی از تفریحگاه‌های شلوغ و پر طرفدار مشهد به شمار می‌رود.

     

    آدرس : انتهای بلوار وکیل آباد 

     

    تعداد بازدید :88
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,612,420
  تعداد بازدید امروز : 337
  تعداد بازدید این ماه : 4,765
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/04
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد