پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • نمایش اسلایدشو
   • سفیران صلح و دیپلماسی شهری

    " سفیران صلح و دیپلماسی شهری"

    "برنامه سفر به دور اروپا با دوچرخه"

     

     

    ورود جوانان ساکنان شهرها با فرهنگ های متفاوت و رابطه آنها با یکدیگردر قالب ورزش باعث تلاقی فرهنگ ها درشهر و بالا رفتن توسعه فرهنگی است. از این منظر است که بین شهر های جهان پیمان های دوستی و مودت بسته می شود که مهمترین ره آورد همچنین قرارداد هایی حاکم کردن فرهنگ صلح و آشتی و جلوگیری از هدررفتن حقوق انسانی شهروندان و رسیدن به حقوق شهروندی و عمل به آن است.امروزه سفر با دوچرخه با وجود سختی های فراوان و نیاز به آمادگی جسمانی بالا و دیگر دلایل از قبیل، کمک به محیط زیست، لذت بردن از مناظر و محیط اطراف در هنگام سفر، کم بودن هزینه های سفر و … طرفداران زیادی پیدا کرده است.
    آقای سعید واحدیان به همراه همسر خود خانم شراره پزنده نیک علاوه بر توانایی ,آمادگی جسمانی , نیروی جوانی، تسلط به زبان انگلیسی , تجربیات زیادی در این خصوص از جمله سفر به جنوب ایران با دوچرخه را دارند و برآن شده اند با حمایت و موافقت شهرداری مشهد در راستای دستیابی به اهداف ذیل با سفر به کشورهای حوزه شینگن اقدامی موثر و شاخص انجام گیرد.


      اهداف :
    * فراهم نمودن فضای مناسب برای تعامل: ملاقات با شهرداران و دیگر مقامات شهری و تبادل اطلاعات در مورد موضوعات شهری، می تواند زمینه ای برای همکاری دو جانبه و چند جانبه را فراهم کند. یکی از
    اهداف این سفر ارتباط گرفتن و ملاقات با سایر شهرداران کلان شهر های جهان می باشد .
    * ارتقا کلانشهر مشهد به سطح جهان شهر: ارتقا حکومت های محلی از طریق رفع نیاز های خود درسطح فراملی و ارتباط دیگر شهر ها میسر می باشد. بدین سان یکی از اهداف این سفر ارتباط کلانشهرمشهد با شهر های بین المللی می باشد.
    * اطلاع رسانی و تولید و توزیع دانش تخصصی: تولید دانش، جمع آوری، دسته بندی و نشر اطلاعات در زمینه های شهری، تاثیر قابل ملاحظه ای را بر مناسبات و روابط بین المللی شهرها خواهد گذاشت.یکی از اهداف این سفر معرفی و اطلاع رسانی پتانسیل و ظرفیت های شهر مشهد جهت فراهم نمودن فضای مناسب همکاری در حوزه های مختلف می باشد.
    *اقتصاد کم کربن و تسهیل انتقال و توسعه ی فناوری ها و نوآوری های مرتبط: یکی از اهداف زیست محیطی این سفر طبق بند 15 سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست، بهره گیری مؤثر از فرصتها و مشوقهای بین المللی در حرکت به سوی اقتصاد کم کربن و تسهیل انتقال و توسعهی فناوری ها و نوآوری های مرتبط می باشد.
    * ارتقاء شاخص های محیط زیست و هوای پاک: محیط زیست موضوعی ملی و جهانی است که پیوندی عمیق با تمامی ابعاد زندگی بشری همچون توسعه، اقتصاد و امنیت دارد. یکی از اهداف این سفر حرکتی نمادین جهت توسعه کاربردی هوای پاک و همچنین ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه می باشد.


    برنامه سفر:
    در جهت تحقق اهداف و همچنین صرفه جویی در زمان، مسیر سفر از کشور یونان در جنوب شرقی اروپا شروع خواهد شد. در واقع از مشهد تا آتن به صورت هوایی می باشد. دوچرخه ها را با بسته بندی مناسب به آتن انتقال می دهیم. از آتن شروع سفر دور اروپا با دوچرخه خواهد بود. به ترتیب کشور های جنوبی اروپا و سپس از سمت غرب اروپا به شمال اروپا می رویم. از کپنهاگ در شمال اروپا به برلین جهت جلوگیری از تکرار مسیر رکاب زنی و وجود مرز ساحلی با هواپیما به برلین میرویم. از برلین مجدد مسیر رکاب زنی در قلب اروپا و سپس به سمت شرق تا بلغارستان. پس از بلغارستان و گذشت از 22 کشور اروپایی با ورود به ترکیه از اروپا خارج شده و تا استانبول را رکاب می زنیم. و انتهای سفر از استانبول با پرواز به مشهد خواهیم آمد.

    دستاوردهای سفر
    * معرفی رسمی شهرداری بعنوان سفیر صلح و دوستی به کلیه کشورهای عضو شینگن
    * دستیابی و تقویت دیپلماسی شهری
    * اولین اقدام بین المللی شهرداری در راستای ترویج و حمایت از فرهنگ دوچرخه سواری
    * تهیه و تقدیم یادبودی برای شهرداران پایتخت ها با امضا شهردار محترم و رییس محترم شورای شهر مشهد
    * تهیه سفرنامه سفیران صلح و دوستی شهرداری مشهد
    *پوشش خبری داخلی و خارجی

     

    "لازم به ذکر است با همکاری معاونت گردشگری و زیارت سفرنامه جناب واحدیان  جهت بهره مندی مخاطبین گرامی به صورت روزانه در همین صفحه ارائه خواهد شد.با ما همراه باشید..."

     

    تعداد بازدید :123
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,687,521
  تعداد بازدید امروز : 564
  تعداد بازدید این ماه : 9,876
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد