پورتال زیارت و گردشگری شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۹/۲۸
   تعداد بازدید :170
   ۳کتاب از جلال خالقی مطلق در آرامگاه فردوسی رونمایی شد.
   ۳کتاب از جلال خالقی مطلق در آرامگاه فردوسی رونمایی شد.
   روز گذشته، آیین رونمایی از فیلم نامه «زال و رودابه»، مجموعه مقالات «جای پای سال ها»، مجموعه رباعی «آهوی کوهی در دشت» به قلم استاد جلال‌خالقی مطلق با حضور شماری از شخصیت‌های فرهنگی در آرامگاه فردوسی برگزار شد.


   دکتر علیرضا قیامتی شاهنامه پژوه و دبیر اجرایی بنیاد فردوسی، در ابتدای مراسم ضمن خوش آمد گویی و تقدیر از حضور میهمانان ، به بیان ویژگی های برجسته و پیام ها و آموزه های شاهنامه پرداخت. همچنین "ببر بیان" موضوع سخنرانی دکتر آرش اکبری مفاخر بود که از متن شاهنامه و مقاله دکتر خالقی استخراج شده بود.
   در ادامه برنامه، اجرای زیبای یکتا عسگری، کودک نقال برجسته کشور که از شوشتر به این مراسم دعوت شده بود مورد استقبال و تشویق حاضرین قرار گرفت.
   سید مسعود ریاضی رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد در این مراسم در بیان فعالیت‌های مدیریت شهری در رابطه با آرامگاه فردوسی گفت: سال گذشته شهرداری مشهد و میراث فرهنگی توافق نامه امضا کردند و مدیریت شهری اجازه پیدا کرد ساخت فضای مقابل بنا به نام جلوخان را آغاز کند. ازجمله کار‌هایی که در این راه صورت گرفت، می‌توان به ساخت مجسمه‌های گوناگونی از داستان‌های شاهنامه اشاره کرد که در نزدیکی آرامگاه نصب شده است و ۶ مجسمه دیگر هم تا پایان سال نصب خواهد شد.
   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک، این پیش بینی که آرامگاه فردوسی بتواند 4.5 میلیون گردشگر جذب کند، به واقعیت بپیوندد.
   گفتنی است این مراسم به همت بنیاد فردوسی شاخه توس، معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی و اداره اجتماعی فرهنگی منطقه 12 شهرداری مشهد، کانون شاهنامه فردوسی توس و انتشارات همیشه برگزار گردید.   ۳کتاب از جلال خالقی مطلق در آرامگاه فردوسی رونمایی شد.
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,943,384
  تعداد بازدید امروز : 167
  تعداد بازدید این ماه : 1,049
  آخرین به روزرسانی : 1401/05/26
 • آدرس :چهارراه دکترا، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس، طبقه دوم معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :-
  فاکس :-
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد