پورتال زیارت و گردشگری شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۹/۰۹
   تعداد بازدید :122
   گردشگری و زیارت، سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد خبرداد
   آغاز دوره آموزش شاهنامه در مدارس ابتدایی و پیش دبستانی
   معاون گردشگری و زیارت، سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد از آغاز دوره آموزش مدرسان شاهنامه در مدارس ابتدایی و پیش دبستانی خبرداد.

   آغاز دوره آموزش شاهنامه‌خوانی در مدارس مشهد
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، نرگس شالچیان در این رابطه گفت: در این دوره مربیان و آموزگاران پایه چهارم ابتدایی و پیش دبستانی، به مدت یک هفته آموزش‌های تخصصی در خصوص شاهنامه فرا می‌گیرند تا به انتقال آموزه‌های خود به دانش‌آموزان پایه چهارم و پیش‌دبستانی بپردازند.

   وی افزود: در گام نخست، دو ساعت درهفته زنگ شاهنامه در 32 مدرسه و مرکز پیش دبستانی با حضور 1500 دانش آموز از مدارس منتخب مشهد برگزار می‌شود. همچنین این طرح به همت معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و در راستای عمل به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت توجه به شاهنامه و فردوسی و اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با هدف انتقال آموزه‌های اخلاقی و دینی و فرهنگی شاهنامه در میان نسل جوان و تقویت بنیان‌های میهنی و پیوند هویت ملی و مذهبی اجرا می‌شود.
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری تصریح کرد: محتوای آموزشی این طرح با همراهی و مشاوره شاهنامه پژوهان برجسته و مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهیه و پس از طی مراحل مختلف کارشناسی در اختیار مربیان قرار گرفته است.

   وی ادامه داد: دوره آموزش شاهنامه به صورت آزمایشی در دو مقطع پیش دبستانی و پایه چهارم ابتدایی در مدارس منتخب نواحی هفت گانه مشهد و تبادکان از 11 آذرماه آغاز می‌شود.

   شالچیان تصریح کرد: آیین اختتامیه دوره آموزش مربیان و آموزگاران و آغاز آموزش در مدارس منتخب مشهد در روز یکشنبه 10 آذرماه با حضور اعضای شورای شهر و مدیران شهری، مسئولان اداره کل و رؤسای ادارات نواحی هفتگانه آموزش و پرورش، مدیران، آموزگاران و مربیان دبستان و پیش دبستانی در محل پژوهش‌سرای فرهنگ و ادب فارسی ثابت برگزار می‌شود.

   گفتنی است؛ این طرح در راستای تفاهم نامه همکاری بین شهرداری مشهد و اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی که به امضای «محمد رضا کلائی» و «قاسمعلی خدابنده» رسیده است، اجرا می شود.

   آغاز دوره آموزش شاهنامه در مدارس ابتدایی و پیش دبستانی
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,943,378
  تعداد بازدید امروز : 161
  تعداد بازدید این ماه : 1,043
  آخرین به روزرسانی : 1401/05/26
 • آدرس :چهارراه دکترا، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس، طبقه دوم معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :-
  فاکس :-
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد