پورتال زیارت و گردشگری شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۷
   تعداد بازدید :146
   معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مشهد
   هیچ موضوع امنیتی در ایام پایانی صفر نداشته‌ایم/ اقدامات شهرداری نیاز زائران را پاسخ داده است
   احمد ریواده، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مشهد در حاشیه بازدید از ایستگاه استقبال از زائر عرصه میدان شهدا در گفت‌وگو با ستاد خبری دهه پایانی صفر اظهار کرد: اولویت اول در این ایام امنیت و آرامش زائران است که تا امروز هیچ موضوع امنیتی که باعث نگرانی زائران و مردم مشهد باشد، نداشته‌ایم.

   وی افزود: ما در همه عرصه‌هایی که در شهر مشهد داشتیم به ویژه در این مجموعه که بیشتر کارهای فرهنگی و فکری به لحاظ بصری و محتوایی مشاهده می‌کنیم، هماهنگی و ارتقا نسبت به سال گذشته و برنامه‌های دیگر وجود دارد.
   معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مشهد با اشاره به اینکه «از مجموعه شهرداری به ویژه معاونت گردشگری تشکر می‌کنیم»، عنوان کرد: مشخص است که نیاز زائران را پاسخ داده‌اند و ما در صحبت با زائران و همشهریان متوجه شدیم که از فضاسازی متفاوت نسبت به سال‌های قبل، راضی بودند و این شور و حضور نیز نمایانگر حماسه مهربانی‌ای است که شهرداری بنای آن را گذاشته است. هم به لحاظ فکری و هم محتوایی برنامه‌های خوش‌فکری در عرصه میدان شهدا در حال اجرا است و مشارکت در حوزه‌های خدماتی، فرهنگی و پاسخگویی به زائران به درستی انجام می‌شود.

   ریواده تصریح کرد: مجموعه دستگاه‌های اجرایی شهرستان و از جمله شهرداری عضو این کمیته‌های تخصصی یازده‌گانه هستند. اولویت اول در این ایام امنیت و آرامش زائران است که تا امروز هیچ موضوع امنیتی که باعث نگرانی زائران و مردم مشهد باشد، نداشتیم. این مرهون تلاش دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و همکاری و کارهای شبانه‌روزی نیروی انتظامی به ویژه پلیس راه و راهور است که به لحاظ ترافیکی اقدامات موثری داشتند.

   وی ادامه داد: در حوزه بافت حرم نیز برای اینکه به زائران پاسخ دهیم، در حوزه خدماتی هم ستاد خدمات سفر در خیابان طبرسی مستقر است و هم بازرسی‌های زیادی از مجموعه اصناف و واحدهای خدماتی داریم. یکی دیگر از وظایف مهمی که امسال نسبت به گذشته ارتقا پیدا کرده، موضوع اسکان زائران و هدایت آن‌ها بود. بیش از ۴۲۰ مدرسه، بیش از ۵۰۰ موکب در شهر مشهد و بیش از ۲۰۰ موکب در طول مسیرهای اصلی آماده و تجهیز شده است.

   معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مشهد خاطر نشان کرد: این اقدامات بیشتر جنبه مردمی داشت و هماهنگی‌ها با دستگاه‌های اجرایی بود. امروز در این مکان به ویژه حضور کتاب و اقشار مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان در حوزه فرهنگی مایه دلگرمی است. امیدواریم سال‌های آینده با برنامه‌ریزی و هماهنگی بیشتر برنامه‌ها را انجام دهیم.
    

   هیچ موضوع امنیتی در ایام پایانی صفر نداشته‌ایم/ اقدامات شهرداری نیاز زائران را پاسخ داده است
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,943,337
  تعداد بازدید امروز : 120
  تعداد بازدید این ماه : 1,002
  آخرین به روزرسانی : 1401/05/26
 • آدرس :چهارراه دکترا، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس، طبقه دوم معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :-
  فاکس :-
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد