پورتال زیارت و گردشگری شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۶
   تعداد بازدید :104
   رئیس موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی:
   شهرداری بهترین مداخله را در استقبال از زائرین داشته است
   رئیس موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: در عرصه میدان شهدا مردم در گروه‌های مختلف به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند و این بهترین مداخله برای ارگان‌های دولتی از جمله شهرداری است.

   به گزارش ستاد خبری دهه پایانی صفر، محمدعلی چمی‌گوی، در حاشیه بازدید از ایستگاه استقبال از زائران میدان شهدا در خصوص ارزیابی خود از اقدامات شهرداری برای استقبال از زائران اظهار کرد: خوشبختانه توانسته‌ایم زمینه حضور مردم در بسیاری از عرصه‌ها را تسهیل کنیم و مردم نیز در مراسمات مخصوصا مراسمات مذهبی حضور بسیار خوبی دارند.

   وی افزود: در بازدید از میدان شهدا و ورودی شهر مشهد متوجه شدم که شهرداری در این راستا گام برداشته و زمینه حضور زائران را تسهیل کرده است.

   رئیس موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی بیان کرد: در عرصه میدان شهدا مردم در گروه های مختلف به زائران خدمت رسانی می‌کنند و این بهترین مداخله برای ارگان‌های دولتی از جمله شهرداری است.

   چمی‌گوی در خصوص تاثیر فعالیت های فرهنگی برای زائران خاطرنشان کرد: انجام این گونه فعالیت ها برای زائران، مجاوران و متولیان دستگاه‌های دولتی ضروری است زیرا زائران باید متوجه خدماتی که برای استقبال از آنان فراهم شده باشند. برای زائرانی که کیلومترها پیاده‌روی می‌کنند، اینگونه خدمت‌رسانی و استقبال بسیار امیدبخش است و الزامی است که ارگان‌های دولتی و مجاورین به صورت خودجوش این کار را انجام دهند.

   وی اضافه کرد: ما باید زمینه حضور زائران را فراهم کنیم اما تنها نوع مداخله تفاوت دارد. قطعا امکانات دستگاه‌های دولتی نمیتواند خدمات خوبی را برای این حجم از زائران فراهم کند بلکه این دستگاه‌ها تنها باید تسهیل کننده باشند و نقش مشارکت مردمی پررنگ تر است که خداروشکر این اتفاق تا حدود زیادی رخ داده است.

   رئیس موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در خصوص دستاوردهای فرهنگی زائران برای شهر مشهد تصریح کرد: مشهد به جایگاه زیارت بارگاه امام رضا(ع) به عنوان شهر مشهد شناخته می‌شود و این یکی از مزیت‌های اصلی این شهر است و این حجم از زائز نوعی فرصت است ولی ما آن را فرصت نمی‌دانیم.

   چمی‌گوی عنوان کرد: تمام دنیا به دنبال فرصتی برای جذب گردشگر است و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند اما به واسطه وجود شریف امام رضا(ع) این فرصت برای ما فراهم شده است. حضور زائران فرصتی فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و اجتماعی است. 

   شهرداری بهترین مداخله را در استقبال از زائرین داشته است
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,943,347
  تعداد بازدید امروز : 130
  تعداد بازدید این ماه : 1,012
  آخرین به روزرسانی : 1401/05/26
 • آدرس :چهارراه دکترا، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس، طبقه دوم معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :-
  فاکس :-
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد