پورتال زیارت و گردشگری شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۶
   تعداد بازدید :150
   گندمی:
   مشهد حتی در اوج حضور زائران هیچ کمبودی ندارد
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: یکی از ویژگی‌های شهر مشهد است که در اوج حضور زائر هیچ‌گونه کم و کسری در آن احساس نمی‌شود.

   بتول گندمی در گفت‌وگو با ستاد خبری دهه پایانی ماه صفر اظهار کرد: از گذشته‌های دور در دهه آخر صفر همه مردم در خراسان بزرگ و کشور به شوق زیارت آقا علی‌بن موسی‌الرضا (ع) و عزاداری مخصوصا در روز شهادت ایشان به مشهد مشرف می‌شدند و مشهدی‌ها همواره تلاش می‌کردند تا در این دهه خود را آماده پذیرایی از میهمانان امام رضا(ع) کنند و این موضوع یک تکلیف و وظیفه برای مشهدی‌ها بوده و خود را خادم زائران می‌دانند.

   وی افزود: شهرداری وظیفه میزبانی از زائران و مهیا کردن شهر برای این میزبانی را بر عهده دارد. در حال حاضر شهر در ابعاد مختلف آماده شده و اسکان موقت برای زائران تا حدودی آماده شده است. بسیاری از زائران مکان استقرار دارند اما به جهت حجم زیادی زائران، در ورودی و مرکزی شهر اسکان پیش‌بینی شده است.

   این عضو شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: همچنین هیات‌های زیادی نیز مستقر شدند و انواع مختلف خدمت از جمله پزشکی و مباحث دیگر را در استقبال از زائرین ارائه می‌دهند که تعداد خدمات نسبت به سال گذشته افزایش یافته و شهرداری تلاش می‌کند با مشارکت شهروندان و هیات‌های مذهبی، خدمت‌گذار زائران باشد.

   گندمی در خصوص دستاورد زائرین برای شهر مشهد بیان کرد: مشهد یک شهر زیارتی است و حضور زائران در دهه پایانی صفر مخصوصا در ایام شهادت امام رضا(ع) برای مردم مشهد و شیعیان روزی خاص و حائز اهمیت است و علاقه و ارادت به اهل بیت سبب می‌شود که جمیعت کثیری در این روز دورهم جمع شوند و این موضوع آورده‌های فرهنگی و معنوی زیادی دارد.

   وی اضافه کرد: حضور، ماندگاری و چرخه اقتصادی که در طول سال به جهت حضور زائران ایجاد شده سبب می‌شود که مشهد از بسیاری از ابعاد از جمله قیمت و فراوانی اقلام، علی‌رغم جمعیت زیاد و پیک حضور میلیون‌ها زائر تاکنون مشکلی از جهت کمبود نان، دسترسی به مراکز درمانی و ارائه خدمات نداشته باشد و این یکی از ویژگی‌های شهر مشهد است که در اوج حضور زائر هیچ‌گونه کم و کسری در آن احساس نمی‌شود.

   این عضو شورای شهر مشهد تصریح کرد: همچنین خدماتی از جمله امنیت و شرایط مطلوب در ورودی و خروجی شهر در پایانه قطار، اتوبوس و هواپیمایی سبب شده است که در این زمینه نیز مشکلی وجود نداشته باشد و مدیران شهری تلاش می‌کنند به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که کمترین چالش در این ایام ایجاد شود.

    

    

   مشهد حتی در اوج حضور زائران هیچ کمبودی ندارد
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,943,348
  تعداد بازدید امروز : 131
  تعداد بازدید این ماه : 1,013
  آخرین به روزرسانی : 1401/05/26
 • آدرس :چهارراه دکترا، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس، طبقه دوم معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :-
  فاکس :-
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد