پورتال زیارت و گردشگری شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۵
   تعداد بازدید :139
   مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی:
   بزرگترین کتاب مردمی زیارت چاپ می‌شود/ مراجعه روزانه 500 نفر به غرفه کتابخانه زائر
   مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: مراجعان روزانه زائران به غرفه کتابخانه زائر در میدان شهدا برای استفاده از عضویت رایگان، دلنوشته‌ها و مسابقه نقاشی ۵۰۰ نفر است که در نهایت دلنوشته‌ها جمع‌آوری و در قالب بزرگ‌ترین کتاب مردمی زیارت چاپ می‌شود.

   حجت‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان در حاشیه بازدید از ایستگاه استقبال از زائران میدان شهدا، و در گفت‌وگو با ستاد خبری دهه پایانی صفر، اظهار کرد: از شهرداری مشهد، معاونت فرهنگی و مجموعه گردشگری و زیارت که این اقدام ارزشمند را در میدان شهدا انجام دادند و ابتکار بی‌نظیری بود، تشکر می کنم.

   وی بیان کرد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان که متولی حوزه کتاب و کتابخوانی است، برای اولین بار با استفاده از ظرفیت‌های موجود که در دهه پایانی صفر در مشهد وجود دارد، فعالیت‌های خود را حول محور ترویج مطالعه و کتابخوانی انجام داده است.

   برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان در محل اسکان زائران

   سبزیان افزود: ما جمع تقریبا ۵۰ نفره‌ای از کتاب‌داران متخصص خود را به محل استقرار زائران فرستادیم که این اقدام قرار بود از مبدا شروع شود اما به این دلیل که برای اولین بارانجام می‌شد، در مقصد انجام شد. کتاب‌داران ما در محل استقرار زائران حضور پیدا کرده و نشست‌های کتابخوان را برگزار می‌کنند. در کنار نشست‌های کتابخوان، خوانش کتاب، بلندخوانی، جمع‌خوانی و همچنین معرفی کتاب با موضوع سه‌گانه امام رضا(ع)، امام مجتبی(ع) و پیامبر(ص) را انجام می‌دهند.

   مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: در غرفه کتابخانه زائر در میدان شهدا تقریبا ۱۰ خدمت از مشاوره کتاب تا دلنوشته برای بزرگسالان، مسابقه نقاشی برای کودکان با موضوع رضوی و عضویت رایگان برای زائران پیاده در مشهد و شهرستان‌های استان را داریم. پرده‌خوانی با محوریت کتاب نیز برگزار شده، نشست‌های کتابخوان، رونمایی از کتاب با موضوع زیارت و آشنا شدن عموم مردم با خدمات و فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی از دیگر برنامه‌ها است.

   وی ادامه داد: روزانه مراجعان بسیار خوبی داریم، این بستر فرصت بسیار خوبی بوده که از آن استفاده شده و امیدواریم بتوانیم در بحث ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با ظرفیت‌های خوبی که شهرداری ایجاد کرده، ایفای نقش کنیم.

   سبزیان خاطرنشان کرد: مراجعان روزانه ما برای استفاده از عضویت رایگان، دلنوشته‌ها و مسابقه نقاشی ۵۰۰ نفر است. در نهایت دلنوشته‌ها جمع‌آوری و در قالب بزرگ‌ترین کتاب مردمی زیارت چاپ می‌شود.
    

   بزرگترین کتاب مردمی زیارت چاپ می‌شود/ مراجعه روزانه 500 نفر به غرفه کتابخانه زائر
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,943,366
  تعداد بازدید امروز : 149
  تعداد بازدید این ماه : 1,031
  آخرین به روزرسانی : 1401/05/26
 • آدرس :چهارراه دکترا، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس، طبقه دوم معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :-
  فاکس :-
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد