پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۴
   تعداد بازدید :93
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مطرح کرد؛
   تفاوت چشمگیر فعالیت‌های دهه پایانی صفر شهرداری نسبت به سال‌های گذشته
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تفاوت بسیار واضحی در خدمات شهرداری در این ده پایانی ماه صفر نسبت به سال‌های گذشته می‌بینیم.

   سیدمحسن حسینی‌پویا در بازدید از ستاد خبری دهه پایانی ماه صفر و در گفتگو با این خبرنگاران این ستاد عنوان کرد: تمام تلاش ما در شورا این است که شهرداری در کنار مردم قرار بگیرد.

   وی افزود: اگر موضوعی که ماهیتش مردمی است و درون‌مایه‌ای مردمی و مذهبی دارد حکومتی بشود و دست دولت و شهرداری بیافتد، به معنای از بین رفتن تمام سوابق و سنت‌های دیرینه و آیین‌های مذهبی.

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد گفت:اگر مردم از موضوعات این چنینی کنار بروند و خیالشان راحت باشد که حکومت کار را انجام می‌دهد، آنگاه این امور در بین مردم کمرنگ خواهد شد. اگر بخواهیم خدمت کنیم، بهترین کار این است که شهرداری به عنوان متصدی ورود پیدا نکند و تنها به عنوان تسهیل‌گری کار را جلو ببرد.

   وی ادامه داد: اگر فضایی لازم است، شهرداری باید این فضا را در اختیار مردم قرار دهد و این امکانات را تسهیل‌گری کند. با درایتی که به این موضوع بوده و اعمال شده است. امیدواریم این ماهیت مردمی همچنان حفظ شود و سال به سال بهتر از قبل جلو برود.

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد: در سال‌های گذشته، بیشتر تمرکز بر روی اربعین بوده و خدمات خارج از مشهد بود. ضمن اینکه معتقدیم اربعین هم باید مورد توجه قرار بگیرد، اما سیاستی که به آن توجه کردیم و معتقدیم باید به آن عمل شود، این است که تمرکز را از اربعین و شهرهای مقدس کربلا و نجف به شهر خودمان بیاوریم.
   حسینی‌پویا ادامه داد: در دهه پایانی ماه صفر، با بیشترین حجم زائر در مشهد مواجه هستیم و باتوجه به این جمله‌ای که می‌گویند چراغی که به خانه رواست در مسجد حرام است، چنین رویکردی را درپیش و تصمیم گرفتیم از خود مهمانان امام‌رضا بهترین استقبال را داشته باشیم.

   تفاوت چشمگیر فعالیت‌های دهه پایانی صفر شهرداری نسبت به سال‌های گذشته

   وی با اشاره به اینکه « تفاوت بسیار واضحی در خدمات در این ده پایانی ماه صفر داریم»، مطرح کرد: تمرکز بیشتری روی بودجه و به مشارکت گرفتن توانایی‌های مردم شده است. تمام امکاناتی که لازم بوده انجام شده و در اصلاح بودجه به این قضیه با فراغ بال توجه شده است.

   حسینی‌پویا با اشاره به اینکه «هزینه‌کرد یک میلیارد تومانی در ساخت ایستگاه‌های استقبال از زوار و ورودی‌های شهر در دستور کار بوده است»، خاطر نشان کرد: کارهای زیربنایی در حال انجام است و حتی خدمات اتوبوسرانی در سطح مشهد بسیار متفاوت‌تر از سال قبل است.
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد خاطر نشان کرد: از تمامی افرادی که دراین مدت کار کرده‌اند تشکر می‌کنم و امیدوارم میزبانان مهمان‌نواز خوبی در این دهه برای زوار حریم رضوی باشیم.

    

   تفاوت چشمگیر فعالیت‌های دهه پایانی صفر شهرداری نسبت به سال‌های گذشته
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,687,519
  تعداد بازدید امروز : 562
  تعداد بازدید این ماه : 9,874
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد