پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۴
   تعداد بازدید :90
   شهردار منطقه ۱۰ مشهد:
   ایجاد بخش استقبال از زائران کودک از سال آینده/ ایجاد 3 کیلومتر پیاده‌روسازی برای زائران
   شهردار منطقه ۱۰ مشهد گفت: سال آینده در موکب خادم العباس یک بخش اختصاصی کودکان را پیش‌بینی کردیم زیرا اگر ما آن‌ها را تربیت کنیم، عادت دهیم و از این حضور معنوی خوشحال کنیم، در آینده آنها این اتفاقات را رقم خواهند زد.

   احمد حافظ با حضوردر ستاد خبری دهه پایانی صفر و در گفت‌وگو با خبرنگاران ستاد در خصوص اقدامات منطقه 10 برای این دهه، اظهار کرد: در روزهای آخر صفر و روز شهادت امام رضا(ع) باید ادای دین کنیم و میزبانی از زائران ایشان را انجام دهیم، این وظیفه نانوشته و دلی است، به تبع آن، کار نیز باید دلی انجام شود، کار دستوری اداری مناسب نیست.

   وی افزود: البته در قسمت اداری نیز وظایفی داریم و باید به این سمت‌وسو پیش برویم که مردمی اداره شود و ما تنها باید تسهیل‌گر و خدمات‌ر‌سان به این اقدام خودجوش مردمی باشیم. در منطقه ۱۰ حدود ۱۷ ایستگاه وجود دارد که در یکی از آن‌ها مشارکت داریم و بقیه ایستگا‌هها جنبه تسهیل‌گری، خدماتی و هزینه‌کرد داریم. موکب مکتب آل محمد با 5 هزار متر مکعب زیربنا، بحث اسکان، نانوایی، خشکشویی، خیاطی، واکس، پزشکی و پذیرایی از زائران را برعهده دارد و ما تنها کمبود فضاهای سرویس‌های بهداشتی را جبران کردیم. این موکب خادمانی از یزد، اصفهان و اهواز نیز دارد.

   حافظ بیان کرد: موکب مشارکتی ما با هیات خادم العباس یعنی هیات جانبازان و معلولان است که ما ۲۰ درصد هزینه‌ها و کارها را انجام می‌دهیم و 80 درصد دیگر را بخش هیات خادم العباس، هتل توریست توس، آسایشگاه فیاض‌بخش و بیمارستان رضوی هدایت می‌کند. این موکب هزارمتر مربع فضا دارد و آخرین ایستگاه در منطقه ۱۰ است.

   شهردار منطقه ۱۰ مشهد با بیان اینکه محل ورودی منطقه 10 از شمال و شمال غرب است، عنوان کرد: موکب مکتب آل محمد یکی از بزرگ‌ترین موکب‌ها است. در دو ایستگاهی که از سایر ایستگاه‌ها بزرگ‌تر بوده، بالغ بر ۶ هزار نفر باید در روز پذیرایی شود. در مکتب آل محمد در دو وعده صبحانه و نهار هر دفعه بالغ بر ۴ تا ۵ هزار غذا پخت می‌شود.

   ایجاد 3 کیلومتر پیاده‌روسازی برای زائران

   وی ادامه داد: توانستیم از معاونت‌های مربوط اعتبار دریافت کنیم و ۳ کیلومتر پیاده‌روسازی انجام دهیم که مردم مجبور نباشد از خیابان‌ها عبور کنند، این اقدام خوبی بود. ‌اکنون مردم ۳ کیلومتر آخر را در پیاده‌رو و به صورت ایمن طی می‌کنند. زائران پیاده از سه‌راه فردوسی تا میدان قائم در حوزه خدماتی منطقه ۱۰ هستند. در این مسیر ۴۲ ایستگاه صلواتی نیز داریم.

   حافظ با اشاره به اینکه این دوره از اقدامات شهرداری به مراتب بهتر از سایر زمان‌ها بوده است، تصریح کرد: محوریت در این اقدامات با مردم است و محوریت دولتی از مجموعه کاری دلی مردم خارج شده که این یکی از بزرگ‌ترین اتفاقاتی است. کار توسط مردم به مراتب بهتر از کار ما است. باید جنبه تسهیلگری و کمک به این خدمت دلی را داشته باشم. در نحوه خدمات به مردم رضایتمندی حاصل شده که ما نیز وظیفه خود را چیزی جز رضایتمندی برای مردم و زائران نمی‌دانیم. باید هرساله تسهیلگری را بیشتر کنیم تا بتوانیم یکی از زیباترین اتفاقات تاریخی مشهد را هر سال به نمایش بگذاریم.

   شهردار منطقه ۱۰ مشهد گفت: ما سال آینده در موکب خادم العباس یک بخش اختصاصی کودکان را پیش‌بینی کردیم زیرا این ایستگاه، در بخش انتهایی مسیر زائران پیاده واقع شده، بنابراین توقف طولانی‌تر است. باید این بخش برای کودکان پیش‌بینی شود، به این دلیل که اگر ما آن‌ها را تربیت کنیم، عادت دهیم و از این حضور معنوی خوشحال کنیم، آنها در آینده این اتفاقات را رقم می‌زنند.

    

   ایجاد بخش استقبال از زائران کودک از سال آینده/ ایجاد 3 کیلومتر پیاده‌روسازی برای زائران
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,687,556
  تعداد بازدید امروز : 599
  تعداد بازدید این ماه : 9,911
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد