پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۴
   تعداد بازدید :71
   شهردار منطقه 4 مشهد:
   شهرداری با تمام توان در دهه پایانی ماه صفر حاضر شده است
   شهردار منطقه 4 مشهد گفت: قبلا متولی کار در دهه پایانی صفر شهرداری نبود اما از امسال با وسعت زیادی شهرداری در امر دهه پایانی ماه صفر ورود پیدا کرده و متولی کار شده است.

   غلامرضا غلامی زه‌آب با حضور در  ستاد خبری دهه پایانی ماه صفر و گفت‌وگو با خبرنگاران ستاد در خصوص اقدامات این منطقه، اظهار کرد: یکی از اقدام‌های مهم ما در نظر گرفتن سالن ورزشی بسیج است که هر ساله برای زائران تجهیز شده و با امکانات بسیار خوب برای اسکان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

   وی افزود: سالن بسیج حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر ظرفیت استاندارد دارد که می‌تواند بیش از این را نیز اسکان دهد. سالن ارم و بهشت را نیز داریم که مستقیم وارد نشدند اما در بحران می‌توانند در آماده‌باش قرار گیرند. در این سالن ورزشی تمام امکانات رفاهی موردنیاز از قبیل استراحتگاه مجهز به سیستم‌های گرمایشی، آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی، پارکینگ، تجهیزات پزشکی و کمک‌های اولیه و غیره برای زائران ثامن الحجج در نظر گرفته شده است.

   غلامی زه‌آب بیان کرد: در صورت اسکان زائران در سالن ورزشی بسیج برنامه‌های فرهنگی ویژه همراه با سخنرانی مذهبی، مداحی، مسابقات فرهنگی و غیره در حاشیه آن اجرا خواهد شد. بالغ بر ۳۰۰ نفر از نیروهای خدماتی ما برای نظافت شهر وارد عمل شدند و ما معین منطقه ۳ نیز هستیم. ایستگاه صلواتی داریم که حدود 15 ایستگاه صلواتی مجوز دریافت کردند.

   شهردار منطقه 4 مشهد خاطرنشان کرد: شهروندان منطقه چهار به رسم میزبانی با ثبت‌نام در طرح خادمین افتخاری تحت عنوان شهروند میهمان‌نواز حریم رضوی از زائران پیاده استقبال می‌کنند. تعداد 40 نفر از شهروندان منطقه 4 با ثبت نام در این طرح در همایش شوق خدمت در تالار شهر شرکت کردند آموزش‌های لازم را برای پذیرایی و خدمت‌رسانی به زائران حضرت رضا(ع) در ایستگاه‌های استقبال و مراکز اسکان اضطراری و مردمی دیدند.

   وی ادامه داد: 30 نفر از اعضای گروه‌های دوام ثامن منطقه نیز با ثبت نام در طرح به رسم مهمان‌نوازی و حضور در کارگاه‌های تخصصی آموزشی، آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی به زائران پیاده حریم رضوی را در دهه آخر صفر دارند.

   غلامی زه‌آب اضافه کرد: به مناسبت دهه آخر صفر و برای ایجاد فضایی معنوی مناسب با ایام عزاداری، معابر، میادین، پل‌ها و بوستان‌های سطح منطقه با استفاده از بیرق و پرچم‌های سبز و مشکی فضاسازی شده است. همزمان با این ایام اقدامات لازم برای صدور مجوز برپایی ایستگاه‌های صلواتی در سطح منطقه انجام شده و تا روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

   شهردار منطقه 4 مشهد گفت: با توجه به قرار داشتن یکی از مسیرهای اصلی تشرف به حرم مطهر در این منطقه، 310 نفر نیروی کارگری در این ایام جهت خدمت‌رسانی به زائرین و مجاورین بارگاه منور رضوی فعال بوده و تمامی واحدهای اجرایی به منظور مقابله با حوادث و بحران‌های احتمالی جهت ایجاد آرامش خاطر برای زائران و عزاداران آماده‌باش کامل هستند.

   وی عنوان کرد: همزمان با این ایام حسینیه بیت العباس واقع در شهید بابانظر و مسجد حضرت رقیه(س) در وحید به عنوان پایگاهی برای جمع‌آوری نذورات مردمی در نظر گرفته شده است. منطقه 4 به عنوان معین برای منطقه 3 معرفی شده تا در صورت نیاز به تجهیز ایستگاه‌های استقبال از زائر برای خدمت‌رسانی در دهه آخر صفر کمک کند.

   غلامی زه‌آب تصریح کرد: امسال  شهرداری به این وسعت ورود پیدا کرده است. شهرداری از قدیم در موارد بحران شرکت می‌کرد اما اکنون متولی کار شده است. امسال، سال اولی است که با این حجم ورود پیدا می‌کنیم. سال آینده خدمات گسترده‌ای با تقسیم کار انجام می‌شود. 

   شهرداری با تمام توان در دهه پایانی ماه صفر حاضر شده است
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,683,989
  تعداد بازدید امروز : 362
  تعداد بازدید این ماه : 6,344
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد