پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۴
   تعداد بازدید :91
   شهردار منطقه ۳ مشهد:
   طی هفته گذشته،20 کیلومتر حدفاصل محدوده و حریم شهر پاکسازی و ایمن‎سازی شده است
   شهردار منطقه ۳ مشهد گفت: به صورت ویژه ۲۰ کیلومتر حدفاصل محدوده و حریم شهر، طی هفته گذشته توسط شهرداری منطقه پاکسازی و ایمن‌سازی شده و این کار ادامه دارد. ۵۰ نفر از همکاران ما در حوزه خدمات شهری و پاکبان‌ها به صورت مستمر کار پاکسازی را ادامه می‌‎دهند.

   حجت فرقانی با حضور در ستاد خبری دهه پایانی صفر و در گفت‌وگو با خبرنگاران ستاد در خصوص اقدامات منطقه 3 برای این دهه، اظهار کرد: شهرداری منطقه ۳ در ورودی جاده کلات به سمت شهر مشهد واقع شده و بخشی از زائران پیاده و سواره از این محور وارد شهر مشهد می‌شوند.

   وی افزود: شهرداری منطقه ۳ همگام با سیاست‌های اعضای شورای شهر و شهرداری مشهد فضاهایی را برای زائران پیاده و سواره در این محور فراهم کرده و ما نیز در این محور در کنار سایر مناطق شهرداری، چهار ایستگاه حمایتی داریم که از شهروندان تقاضا کردند به صورت حمایتی با شهرداری فعالیت داشته باشند. این ایستگاه‌ها امروز خود را شروع کردند.

   فرقانی بیان کرد: چند مکان برای اسکان زائران داریم. با توجه به اینکه زائرانی که از محور کلات به سمت شهر مشهد عزیمت کردند نسبت به سایر مناطق کم‌برخورداتر هستند، در اینجا نیاز به اسکان بیشتری داریم. چند مکان را برای اسکان آن‌ها فراهم کردیم که دو سالن ورزشی و دو مسجد آماد شده است. در مجموع ۶۰۰ نفر آماده اسکان هستند و این در کنار مشارکت‌هایی است که خود شهروندان در منازلشان انجام می‌دهند.

   شهردار منطقه ۳ مشهد ادامه داد: معاونت فرهنگی منطقه 3 با شهروندان مسیر و روستاهای اطراف صحبت کردند و بسیاری از افرادی که در روستاهای اطراف هستند، منازل خود را آماده پذیرایی از زائران کردند. امیدواریم با ارائه این خدمات، فضاهای شایسته‌ای در مسیر رفت و آمد زائران پیاده و سواره فراهم کنیم. پیش‎بینی ما این است که امسال بیشتر از ۱۰ هزار نفر از این محور پیاده وارد شوند، به صورت سواره نیز با توجه به شرایط تعطیلی، تردد زیادی از این محور خواهیم داشت.

   وی با بیان اینکه امسال نسبت به سال‌های گذشته شهرداری تمام امکانات خود را برای استقبال شایسته از زائران پای کار آورده است، عنوان کرد: از چند روز قبل همکاران ما در حال ارائه خدمات هستند. همکاران در حوزه خدمات شهری، محور کلات و حتی در محدوده حریم شهر، با بیش از ۶۰۰ نفر پاکبان همراه با ماشین‌آلات راهسازی و سایر تجهیزات، نسبت به پاکسازی و ایمن‌سازی محور اقدام کردند.

   فرقانی اضافه کرد: به صورت ویژه ۲۰ کیلومتر حدفاصل محدوده و حریم شهر، طی هفته گذشته توسط شهرداری منطقه پاکسازی و ایمن‌سازی شده و این کار ادامه دارد. ۵۰ نفر از همکاران ما در حوزه خدمات شهری و پاکبان‌ها به صورت مستمر کار پاکسازی را ادامه می‌‎دهند تا محور ایمن و تمیزی را برای ورود زائران داشته باشیم.

   شهردار منطقه ۳ مشهد گفت: ما امسال استقبال از زائران را در یک نقطه متمرکز نکردیم، در چند ایستگاه متفاوت در طول محوری که زائران پیاده در حال تردد هستند، خدمت را ارائه می‌دهیم، اگرچه در یک ایستگاه به صورت ویژه‌تری خدمات ارائه می‌شود اما در چند ایستگاه دیگر نیز خدمات متنوع‌تری را ارائه می‌دهیم که نسبت به سال گذشته این ویژگی پررنگ‌تر است. افزایش تعداد ایستگاه‌های حمایتی و مشارکتی، عدم تمرکز در یک نقطه خاص و ارائه خدمات بهداشتی مانند سرویس‌های بهداشتی، پزشکی و دوش حمام و افزایش امکانات از مواردی بوده که امال اتفاق افتاده است.

   وی با اشاره به اینکه امسال تعداد بیشتری زائر از محور کلات خواهیم داشت، تصریح کرد: شهرداری تمام امکانات خود را برای استقبال از زائران فراهم کرده و مشارکت بیشتری توسط شهروندان در استقبال از زائران داریم. شهرداری به عنوان پشتیبان بیشتر در حوزه‌های پشتیباتی استقبال را انجام می‌‎دهد و این موضوع امسال به صورت پررنگ‌تری ظاهر شده و به این سمت پیش می‌رویم که نقش شهرداری مشهد به صورت حمایتی و پشتیبانی باشد و شهروندانی که تقاضای کمک و خدمت‌رسانی را داشتند، بیشتر مشارکت دهیم.

    

    

   طی هفته گذشته،20 کیلومتر حدفاصل محدوده و حریم شهر پاکسازی و ایمن‎سازی شده است
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,687,460
  تعداد بازدید امروز : 503
  تعداد بازدید این ماه : 9,815
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد