پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۴
   تعداد بازدید :81
   رئیس اداره آموزش‌وپرورش ناحیه 4 مشهد:
   هدف عمده در طرح گام‌های عاشقی کار فرهنگی و تربیتی است
   رئیس اداره آموزش‌وپرورش ناحیه 4 مشهد گفت: در طرح گام‌های عاشقی، هدف عمده، کار فرهنگی و تربیتی است.

    سید احمد باقری خادر در بازدید از ستاد خبری دهه پایانی صفر و در گفت‌وگو با خبرنگاران این ستاد اظهار کرد: در طرح گام‌های عاشقی، هدف عمده، کار فرهنگی و تربیتی است و در این طرح که از سال 95 در آموزش‌وپرورش خراسان رضوی شروع شد، هدف، آموزش میزبانی و فرهنگسازی در بین دانش‌آموزان است. این طرح دانش آموزان را با حال و هوای این ایام و ضرورت میزبانی شایسته آشنا می‌کند.


   وی افزود: طرح گام‌های عاشقی از محل کمک‌های خودجوش دانش‌آموزان و خیرینی که توسط اولیا و مدیران و همکاران شناسایی می‌شوندتامین می‌شود. در این طرح تاکید شده که هیچ هزینه‌ای از اعتبارات دولتی استفاده نشود. کلیه خدماتی که دراین 12 مدرسه انجام می‌شود توسط خیرین و دانش آموزان است و اولیای دانش‌آموزان هم بنا بر تخصص‌هایی که دارند خدماتی مانند پرستاری و سایر خدمات را انجام می‌دهند.


   رئیس اداره آموزش‌وپرورش ناحیه 4 مشهد با بیان اینکه «بعضی از اولیا در زمینه حمل و نقل زائران خدمات افتخاری را ارائه می‌دهند»، مطرح کرد: میانگین در هر مدرسه، حدود 50 نفر از دانش‌آموزان در این طرح مشارکت دارند. هماهنگی‌ها در سطح استان صورت می‌گیرد و براساس شرح وظایفی که تعیین می‌شود مجری هستیم.


   باقری تصریح کرد: در حال حاضر ارتباطات بسیار خوبی بین شهرداری و آموزش‌وپرورش برقرار است و نمود بارز آن، مناسبت‌هایی مانند آغاز مدارس، اسکان و دیگر موارد است و سازماندهی خوبی بین دستگاه‌ها برقرار است.


   رئیس اداره آموزش‌وپرورش ناحیه 4 مشهد عنوان کرد: اقدامات خوب و ارزنده‌ای برای مناسبت‌های دهه آخر صفر انجام شده، آموزش‌وپرورش هم مانند دستگاه‌های دیگر با توجه به امکانات و ظرفیت‌هایی که در اختیارش دارد، در ایام دهه پایانی ماه صفر بخشی از اسکان و میزبانی را به عهده گرفته‌است.


   وی ادامه داد: به طور کلی در ناحیه 4 مشهد، 106 مجموعه را برای اسکان دهه آخر صفر داریم و در 3 بخش این کار انجام می‌شود. بخشی از مدارس در اختیار استانداری است و بخشی دیگر جمعیت خدمتگذاران زائران پیاده هستند که حدود 45 مدرسه در آن بخش فعالیت دارند.


   باقری بیان کرد: 12مدرسه در راستای طرح گام‌های عاشقی فعالیت می‌کنند و از طرف آموزش وپرورش استان 33 مدرسه در استقبال از زائران فعالیت می‌کنند. 10 مدرسه در ناحیه 4 است و مجموعه خدماتی از اسکان و پذیرایی توسط دانش آموزان و اولیای دانش آموزان انجام می‌شود. مابقی مدارس هم در اختیار ستاد است که به شکل دیگری ارائه خدمات را انجام می‌دهند. 

   هدف عمده در طرح گام‌های عاشقی کار فرهنگی و تربیتی است
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,687,411
  تعداد بازدید امروز : 454
  تعداد بازدید این ماه : 9,766
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد