پورتال زیارت و گردشگری شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۴
   تعداد بازدید :99
   یک فعال فرهنگی و مذهبی:
   تکریم زائران امام رضا(ع)، پاسدات شعائر الهی است
   یک فعال فرهنگی و مذهبی گفت: همواره تکریم زائران امام رضا(ع) همان پاسداشت شعائر الهی است.

   عباس پارسایی، یک فعال فرهنگی و مذهبی در گفت‌وگو با ستاد خبری دهه پایانی ماه صفر با بیان این مطلب اظهار کرد: خدمت‌گذاری به زائر امام رضا(ع) همواره خدمت به این بزرگوار است و مردم نیز در این میان نقش واسطه را دارند و هرچه به لحاظ معرفتی به امام رضا(ع) نزدیک‌تر شوند و سلوک بیشتری نسبت به ایشان داشته باشند، می‌تواند خود را در ایام در قالب خدمت‌رسانی به زوار امام رئوف نشان دهد.

   وی ادامه داد: به همین دلیل است که در این ایام مجاوران امام رضا(ع) در جهت تکریم زائران امام رضا(ع) سعی می‌کنند در این مسیر گام بردارند که این تکریم در واقع پاسداشت شعائر الهی است.

   پارسایی اظهار کرد: هرکس که شعائر الهی را تعظیم و تکریم کند موجب تقویت تقوای قلب او خواهد شد و انسانی که مومن خداست و محبت اهل بیت(ع) در دل او وجود دارد، سعی می‌کند تا در حد توان خود در جهت این تکریم گام بردارد و بستر مناسبی را در این مسیر فراهم کند.

   این فعال فرهنگی ومذهبی عنوان کرد: به عقیده من یکی از نشانه‌‌های خوب و الگوی ماندگار برای مجاوران امام رضا(ع) اربعین اباعبدالله‌الحسین(ع) است که همه ما شاهد هستیم که در این پیاده‌روی، مردم عراق چگونه تا جایی که در توانشان است، در این مسیر گام برداشته و این جمعیت میلیونی را تکریم و به آن‌ها خدمت‌رسانی می‌کنند.
   وی خاطرنشان کرد: از این رو ما مردم مشهد باید مردم عراق را که کریمانه در این مسیر حرکت می‌کنند مورد توجه قرار دهیم و آن‌ها را به عنوان الگوی خود بدانیم و همانند آن‌ها، ما نیز در آستانه شهادت امام رضا(ع) که جمعیت زیادی وارد مشهد می‌شوند؛ در این مسیر گام برداریم.

   پارسایی اظهار کرد: این در حالی است که همه این امور یک ضرورت بوده و مجاوران امام رضا(ع) باید از آنچه که دارند در جهت محبت به امام رضا(ع) به زوار خدمت کنند که این خدمت هم می‌تواند گاها به صورت خود جوش در برخی از افراد ایجاد شود چرا که این امر یک بحث معرفتی است به همین دلیل باید با دست، روحیه و اخلاق باز این کار را انجام دهند.
    

   تکریم زائران امام رضا(ع)، پاسدات شعائر الهی است
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,943,352
  تعداد بازدید امروز : 135
  تعداد بازدید این ماه : 1,017
  آخرین به روزرسانی : 1401/05/26
 • آدرس :چهارراه دکترا، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس، طبقه دوم معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :-
  فاکس :-
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد