پورتال زیارت و گردشگری شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۳
   تعداد بازدید :105
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد:
   باید با میهمان‌نوازی شایسته، ماندگاری زائر را در مشهد افزایش دهیم
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: ارائه خدمات به زائران آن‌قدر باید خوب باشد که افزایش ماندگاری زائر را در مشهد داشته باشیم و پس از رفتن نیز، زائر خاطره خوبی را با خود به شهرش ببرد.

   مهدی یعقوبی، در بازدید از ستاد خبری دهه پایانی ماه صفر و در گفت‌وگو با خبرنگاران این ستاد با بیان اینکه «با نیروهایی که به صورت مستمر خدمات ارائه داده‌اند، مشکلی در پاک‌سازی نداریم و نخواهیم داشت»، اظهار کرد: عمده کارها به صورت مشارکتی انجام شده و این امر بسیار ارزشمند نیاز است تا ما هم در پشتیبانی و بسترسازی خدمات پیش برویم و کارها را مردم ارائه دهند. در این ایام، شهروندان در حد توانشان ارائه خدمات می‌کنند.

   یعقوبی با اشاره به اینکه «دهه پایانی ماه صفر بسیار مهم است و باید فرهنگ میزبانی در بین مردم جا بیفتد»، بیان کرد: ارائه خدمات به زائران آن‌قدر باید خوب باشد که افزایش ماندگاری زائر را در مشهد داشته باشیم و پس از رفتن نیز، زائر خاطره خوبی را با خود به شهرش ببرد.

   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد اظهار کرد: شهرداری در میزبانی از زائران، فراتر از حوزه اختیارات خودش وارد شده و در این امر زیرساخت‌هایی را نیاز داریم. باید همه سازمان‌ها پای کار بیایند و در این امر مشارکت داشته باشند. اگر این زیرساخت‌ها آمده شود، قطعاً کارها تسهیل خواهد شد.

   وی مطرح کرد: کمپین «شهروند مهیمان‌نواز حریم رضوی» یکی از مشارکت‌های قوی مردم است که در دهه پایانی ماه صفر داشته‌ایم. همه خدمات در غرفه‌ها به صورت افتخاری انجام می‌شود. پاک‌یاران حریم رضوی طرح دیگری است که خدمت‌گذاران، در سه محور فعالیت خواهند کرد که بیش از 500 نفر هستند.

   یعقوبی گفت: شاید کارها بُعد اجرایی بالایی نداشه باشد، اما از لحاظ فرهنگی کار بسیار مهمی انجام شده است. باید در این مراسمات فرهنگ‌سازی داشته باشیم. سلامت مردم خط قرمز ماست و در ایستگاه‌ها اصول بهداشتی رعایت شده و الزامات لحاظ شده‌است.

   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه «در حوزه فرهنگی و ترافیک کارهای ارزشمندی انجام شده است»، تصریح کرد: امیدواریم زائران در این زمینه، مشکلی نداشته باشند. شهر مشهد به‌عنوان زیباترین شهر در کل کشور است. در محورهای اصلی و منتهی به حرم دو فرش گل گذاشته‌ایم و هدفمان این بوده که اگر زائری به مشهد بیاید از این شهر لذت ببرد. برای امسال برای اولین‌بار، بحث‌های آموزشی را در حوزه‌های مختلف داشته‌ایم و بر روی زیباسازی شهر هم کارکرده‌ایم.

   باید با میهمان‌نوازی شایسته، ماندگاری زائر را در مشهد افزایش دهیم
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,943,339
  تعداد بازدید امروز : 122
  تعداد بازدید این ماه : 1,004
  آخرین به روزرسانی : 1401/05/26
 • آدرس :چهارراه دکترا، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس، طبقه دوم معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :-
  فاکس :-
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد