پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۲
   تعداد بازدید :87
   شهردار منطقه 7 مشهد:
   اعلام آمادگی شهروندان میهمان‌نواز منطقه ما از سطح انتظار بیشتر بوده است
   شهردار منطقه 7 مشهد گفت: تا الان 500 نفر برای خدمت‌رسانی به زائران در منطقه ما اعلام حضور کردند که از ظرفیت پیش‌بینی شده بیشتر است.

   کوروش باوندی، در بازدید از ستاد خبری دهه پایانی ماه صفر و در گفت‌وگو با خبرنگاران این ستاد، اظهار کرد: ما در منطقه 7 بخش کوچکی از فعالیت‌ها را انجام می‌دهیم و این کاری است که هر سال اتفاق می‌افتد. دهمین سال است که میزبان زائران امام‌رضا(ع) هستیم و شهرداری سعی کرده تا در هدایت و راهبری این امر کاری نکند و فقط زیرساخت را برای خدمت‌رسانی مناسب آماده کند.

   وی ادامه داد: داوطلبان زیادی برای طرح خادمان افتخاری ثبت‌نام کرده‌اند و دوره‌های آموزشی برگزار شده که در این کلاس‌ها از مجموعه آتش‌نشانی و بهداشت حضور داشته‌اند وامیدواریم بتوانیم به صورت شایسته‌ای از زائران پذیرایی کنیم. تا کنون 400 خادم افتخاری ثبت‌‎نام شده‌اند و شهروندان مهمان‌نواز حریم رضوی هستند که در ایستگاه‌ها 20 خدمت انجام خواهد گرفت و خدمات، خیاطی، تعمیرات کفش، واکس، آرایشگری و ماساژ را خواهیم داشت.

   شهردار منطقه 7 مشهد عنوان کرد: حدود 70 درصد از زائران با خوردو شخصی به مشهد می‌‎آیند و 60 درصد زائران پیاده از منطقه 7 وارد شهر می‌شوند، سعی کرده‌ایم به عنوان مجری مدیریت خوبی را داشته‌باشیم. تا روز گذشته، 21 ایستگاه صلواتی مجوز فعالیت در منطقه را گرفته‌اند و قرار است در غالب ایستگاه‌های فرهنگی و پخش نذورات فعالیت کنند. 3 ایستگاه حمایتی در حاشیه پارک سلام، میدان پرواز و پارک طرق داریم شهرداری در بخشی مادی و بخشی معنوی حمایت می‌کند.

   وی بیان کرد: مجموعه کارها به طور کامل انجام شده وایستگاه‌ها از امروز شروع کرده‌ایم و حضور پررنگ زائران از روزهای شنبه و یکشنبه خواهد بود. گروه‌هایی از اهواز و آمل در ایستگاه‌های ما حضور خواهند داشت و بهزاوران امام رضا خدمت می‌کنند.

   باوندی یادآور شد: سال گذشته به حدود 200 هزار خدمت‌رسانی کردیم و با توجه به مساعد بودن شرایط آب و هوایی امسال تعداد زائران بیشتر خواهد بود.

   شهردار منطقه 7 مشهد اظهار کرد: تا الان 500 نفر برای خدمت‌رسانی به زائران در منطقه ما اعلام حضور کردند که از ظرفیت پیش‌بینی شده بیشتر است. 3 ایستگاه حمایتی داریم که مردم فعالانه حضور دارند وعاشقانه فعالیت می‌کنند.

   وی گفت: برای تسهیل رفت و آمد زائران، حدود 100 نیروی خدماتی را تا بهشت رضا به‌کار گرفته‌ایم عملیات پاکسازی را انجام خواهند داد. کا رخدمت رسانی به زائران تا اذان مغرب است، اما همکاران تا 10 شب هستند تا هدایت و راهنمایی زائران را داشته باشند و عملیات راهنمایی را داشته باشند.

   باوندی افزود: از حوزه فرهنگی و اجتماعی و معاونت گردشگری و زیارت تشکر می‌کنم و برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مناسبی انجام داده‌اند و ما به عنوان بخش کوچکی از این مدار خدمت‌رسانی بتوانیم خدمت‌گذاران خوبی باشیم.

   اعلام آمادگی شهروندان میهمان‌نواز منطقه ما از سطح انتظار بیشتر بوده است
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,687,490
  تعداد بازدید امروز : 533
  تعداد بازدید این ماه : 9,845
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد