پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۲
   تعداد بازدید :84
   معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن مشهد خبر داد؛
   خدمت‌رسانی مردم خوزستان، مازندران و گلستان به زائران پیاده امام‌رضا در منطقه ثامن
   معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن مشهد گفت: ایستگاه‌های استقبال از زائر از سایر استان‌ها از جمله مازندران، خوزستان، گلستان و شهرهای غربی داریم که به کمک ما آمدند تا میزبان زائران باشند.

   مهدی دانشمند در گفت‌وگو با ستاد خبری دهه پایانی صفر، در خصوص اقدامات منطقه ثامن برای این ایام، اظهار کرد: منطقه ثامن علی‌رغم اینکه به لحاظ وسعت، محدوده کوچک‌تری نسبت به سایر مناطق دارد اما با توجه به وجود بارگاه امام رضا(ع) به ویژه در ایام پایانی ماه صفر که ایام شهادت امام رضا(ع) است زائران زیادی دارد.

   وی افزود: بنابراین می‌طلبد که همکاران ما در حوزه‌های مختلف اعم از فرهنگی، شهرسازی، فضای سبز، خدمات شهری و فنی عمران که در طول سال به صورت 24 ساعته فعال هستند، در این ایام اکیپ‌های ویژه‌ای را تعیین کنند تا با حجم گسترده میزبان زائران باشیم. تدابیری در حوزه‌های مختلف مانند خدمات شهری، فضای سبز و موارد دیگر نیز دیده شده است.

    دانشمند بیان کرد: در حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی با توجه به سیاست‌های شورای شهر و شهرداری به ویژه حوزه معاونت گردشگری و زیارت، فعالیت‌هایی در محورهای مختلف تعیین شده، از جمله اسکان زائران که از روز شنبه میزبان اسکان زائران از شهرستان کاشمر در مجموعه ورزشی وحدت هستیم و اکنون آمادگی لازم برای پذیرش را داریم. هماهنگی و مشارکت با سایر ایستگاه‌های خدمت‌رسان که به صورت مردمی اداره می‌شود، با تدابیر لازم در موقعیت و مکان‌یابی‌های مناسب صورت می‌گیرد.

   را‌ه‌اندازی 20 ایستگاه مردمی استقبال از زائران درمنطقه 8 شهرداری

   معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن مشهد گفت: بالغ بر 20 ایستگاه داریم که در آنها خود مردم خدمت متفاوتی را ارائه می‌دهند و 3 ایستگاه نیز به صورت ویژه و به صورت حمایتی و مشارکتی فعالیت می‌کنند. برای اولین بار در ایستگاه خیابان شهید نواب صفوی بین نواب صفوی 11 و 13، خادمان ما بانوان هستند.

   وی خاطرنشان کرد: تکیه‌های شهرستان جهرم استان فارس سه سال است که به مشهد می‌آیند و در فضای بسیار مناسب و بزرگ خدمات گسترده‌ای را ارائه می‌دهند. این تکیه در خیابان هفده شهریور شمالی 9، نبش شهدای حج 1 قرار دارد که از شام شهادت امام حسن مجتبی(ع) و رحلت حضرت رسول اکرم(ص) خدمت‌رسانی به زائران را شروع می‌کنند.

   دانشمند ادامه داد: ایستگاهی از سایر استان‌ها از جمله مازندران، خوزستان، گلستان و شهرهای غربی نیز داریم که به کمک ما آمدند تا میزبان زائران باشند. فعالیت‌های فرهنگی نیز داریم. در حوزه اسکان به جز مواردی که در توان ما و در اختیار شهرداری بود، از مردم به ویژه شورای اجتماعی محلات نیز دعوت کردیم و آن‌ها نیز اماکنی را آماده کردند تا در این ایام میزبان خوبی برای آن‌ها باشیم.

   خدمت‌رسانی مردم خوزستان، مازندران و گلستان به زائران پیاده امام‌رضا در منطقه ثامن
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,687,592
  تعداد بازدید امروز : 635
  تعداد بازدید این ماه : 9,947
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد