پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۷/۳۰
   تعداد بازدید :98
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در همایش شوق خدمت:
   امام رضا به خادمان زائران خود توجه ویژه‌ای دارد
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: شما خادمان جزو برگزیدگان و افرادی هستید که امام رضا(ع) به شما توجه ویژه‌ای دارد و فرصت خاصی مهیا کرده تا در سیل معنویت قرار گیرید.

   به گزارش ستاد خبری دهه پایانی صفر، احسان اصولی امروز در همایش شوق خدمت که در تالار شهر مشهد، برگزار شد، اظهار کرد: همه افرادی که در شهر مشهد ساکن هستیم و افتخار مجاورت بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) را داریم، در طول سال بر خوان نعمت نشستیم و برکات معنوی و مادی بی‌شماری را که از این سفره برپاشده، برداشت می‌کنیم.

   وی بیان کرد: در طول سال در چند مناسبت عاشقان و دلدادگان به اهل بیت به ویژه علاقه‌مندان و شیعیان حضرت رضا(ع) به طور ویژه و خاص به مشهد مشرف می‌شوند و شهر ما را متبرک به نور خود کرده و توفیق بیشتری را ایجاد می‌کنند. ایام میلاد امام رضا(ع)، ایام نوروز و طول تابستان از جمله این ایام است اما یک مناسبت، ویژگی و شرایط و حس و حال خاص و متفاوتی دارد و آن نیز ایام پایانی ماه صفر و ایام منتهی به روز شهادت امام رضا(ع) است. این اوج عشق و علاقه و حضور بوده و برای ما خدمت را در طول سال مهیا می‌کند.

   اصولی خطاب به خادمان  افتخاری زائران پیاده امام رضا گفت: شما خادمان هر روز به زائر امام رضا(ع) خدمت می‌کنید اما این ایام ویژگی و حس و حال خاصی دارد و این حس و حال خاص همیشه از دوران کودکی برای ما باقی مانده و می‌دانیم این ایام، ایام ویژه‌ای است. بخش عمده‌ای از زائرانی که به شهر می‌آیند، به شکل معمول مشرف می‌شوند اما سال‌هاست عده‌ای به شوق زیارت به شکل پیاده به مشهد می‌آیند و این هموار کردن رنج سفر بر خود و طی کردن طول مسیر محل سکونت تا بارگاه منور رضوی، ویژگی خاصی به این پیاده‌روی می‌دهد.


   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد افزود: زائر با زائر برای ما فرقی ندارد، همه زائر امام رضا(ع) هستند، اما زائری که طی طریق کرده، رنج مسیر را بر خود هموار می‌کند و خود را در این ایام به مشهد می‌رساند. در طول مسیر، پردازشی روی او اتفاق افتاده و خلوصی شکل می‌گیرد، انتظار و خلوت با خود از این زائر ویژگی‌هایی می‌سازد که برای ما خادمان خدمت به این زائر توفیق مضاعفی است. این اتفاق سالی یک بار رخ می‌دهد و مانند اقیانوسی از معنویت و برکت است که هر کس به قدر و توان خود تلاش می‌کند در این ایام از این سیل معنویت و شوق در شهر برداشت کند.

    

   وی خطاب به خادمان افتخاری زائران پیاده امام رضاع) ادامه داد: شما خادمان جزو برگزیدگان و افرادی هستید که امام رضا(ع) به شما توجه ویژه‌ای دارد و فرصت خاصی مهیا کرده تا در سیل معنویت قرار گیرید و برداشت مطلوب و مطبوع کنید. در ایامی که خدمت می‌کنید بسیار پیش می‌آید حسی به وجود آید و اتصالی برقرار شود، به یاد همه باشید تا این برکت در طول سال ساری و جاری باشد. 

   امام رضا به خادمان زائران خود توجه ویژه‌ای دارد
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,687,507
  تعداد بازدید امروز : 550
  تعداد بازدید این ماه : 9,862
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد