پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۷/۲۸
   تعداد بازدید :71
   مدیرکل هماهنگی و نظارت بر حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد خبر داد؛
   مدیرکل هماهنگی و نظارت بر حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد خبر داد؛
   سرویس‌دهی رایگان قطارشهری در روز شهادت امام رضا(ع)

    

   مدیرکل هماهنگی و نظارت بر حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: ساعت سرویس‌دهی قطارشهری در ایام  شهادت امام رضا(ع) به مدت دو ساعت افزایش می‌یابد و در روز شهادت امام رضا(ع) نیز سرویس‌دهی رایگان انجام می‌شود.

    

   به گزارش ستاد خبری دهه پایانی صفر، علی‌اصغر نیشابوری امروز در نشست خبری «اعلام برنامه‌های دهه پایانی ماه صفر شهرداری مشهد» که در سالن جلسات شهدای شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: فردا ۲۹ مهرماه پایان ماموریت سرویس‌دهی اتوبوس‌های تعیین شده برای خدمت به زائران اربعین است و این اتوبوس‌ها به سمت مشهد عازم خواهند شد.

    

   وی با بیان اینکه "هر ساله در سه روز پایانی ماه صفر شاهد انباشت ترافیکی هستیم"، عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده تا به ویژه در زمان خروج زائران، هیات‌ها و دسته‌جات بعد اتمام مراسم، گره‌های ترافیکی نداشته باشیم. برای این منظور ۱۰۰ نفر در شرکت ترافیک هوشمند الیت و پارک‌بان‌ها به عنوان همیار پلیس برای طرح انضباط ترافیکی همکاری می‌کنند. به‌علاوه که ساعت سرویس‌دهی قطارشهری به مدت دو ساعت افزایش می‌یابد و در روز شهادت امام رضا(ع) نیز سرویس‌دهی رایگان انجام می‌شود.

    

   نیشابوری بیان کرد: در سازمان پایانه مسافربری، وظیفه جابه‌جایی مسافر در خارج از محدوه شهر به عهده راهداری است که امسال بنا شد شهرداری به کمک بیاید و در دهه پایانی صفر، ۱۰۰ دستگاه اتوبوس شرکت‌های حمل‌و‌نقل درون‌شهری و اتوبوس‌هایی که مالکیت آن‌ها با افراد حقیقی است، برای جابه‌جایی زائران به شهرهای داخل استان سرویس‌دهی می‌کنند.

    

   مدیرکل هماهنگی و نظارت بر حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: روزانه ۱۴۰ هزار لیتر نفت گاز برای سوخت پایانه‌ها توزیع می‌شود. هماهنگی با بانک‌هایی که دستگاه آن‌ها در پایانه قرار دارد، انجام شده تا دچار کمبود نشویم. اقدامات تاکسیرانی برای نظارت بیشتر بر عملکرد رانندگان، لغو مرخصی‌ها و استقرار ایستگاه‌ها در پایانه و اطراف حرم نیز انجام می‌شود.


   مدیرکل هماهنگی و نظارت بر حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد خبر داد؛
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,359,633
  تعداد بازدید امروز : 1,402
  تعداد بازدید این ماه : 2,750
  آخرین به روزرسانی : 1399/11/01
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد