پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۷/۲۸
   تعداد بازدید :69
   معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد مطرح کرد؛
   معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد مطرح کرد؛

   مشارکت مردمی، مهمترین رویکرد شهرداری در اسقبال از زائران دهه پایانی ماه صفر


   معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد گفت:
   نگاه و هدف اصلی ما در استقبال از زائران دهه پایانی ماه صفر، کار مردمی است و شهرداری در ایجاد زیرساخت‌ها کمک می‌کند.
   به گزارش ستاد خبری دهه پایانی صفر، نرگس شالچیان امروز در نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه پایانی ماه صفر شهرداری مشهد که در سالن جلسات شهدای شهرداری، برگزار شد، اظهار کرد: نگاه و هدف اصلی ما در استقبال از زائران دهه پایانی ماه صفر این است که کار مردمی توسط مردم انجام شود و شهرداری در ایجاد زیرساخت‌ها کمک کند.
    
    
   وی افزود: یک ردیف اعتباری تحت عنوان ساماندهی ایستگاه‌های پذیرایی از زائران پیاده ، مراکز و مبادی ورودی شهر داریم. این اعتبار برای ۲۳ ایستگاه تخصیص داده شده، اما در مقابل حجم اعتبار مشارکت مردم ناچیز است. ردیف اعتباری سال گذشته با مشارکت مردم، ۲۳ برابر اعتبار ما بوده است.
    
   شالچیان گفت: کمپین «شهروندان مهمان‌نواز حریم رضوی» را ایجاد و شعاری با عنوان «مهمان داریم» طراحی کرده‌ایم. برای این کمپین درگاه‌های اطلاع‌رسانی و راه‌های خدمات‌رسانی مشخص شده است.
    
   معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در خصوص خدمات جدید و خلاقیت‌هایی که امسال در استقبال از زائران پیاده صورت گرفته است، گفت: بعد از اینکه دهه آخر صفر سال گذشته تمام شد، کمیته ارزیابی تشکیل و ایرادات کار بررسی شد. تلاش کردیم این ایرادات امسال برطرف شود و در قالب خدمات جدید این اتفاق رخ دهد.
    
   وی افزود: درسال گذشته زائران در زمان بازگشت به شهرهای خود با مشکل تهیه بلیط مواجه بودند، اما امسال در عرصه میدان شهدا غرفه‌ای را در اختیار راه‌آهن و پایانه مسافربری قرار داده‌ایم که فروش بلیط در این مکان انجام شود.
    
   شالچیان ادامه داد: امسال بلافاصله بعد از ثبت نام افراد برای خدمت‌رسانی افتخاری، پیامکی به فرد ارسال می‌شود که ایستگاه، نوع خدمت، ساعت حضور و فرد رابط  در آن ایستگاه مشخص می‌شود.
    
   معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه «کم‌سوادی و بی‌سوادی در شهر امام رضا(ع) زیبنده نیست»، تصریح کرد: مشهد عنوان شهر یادگیرنده را از یونسکو دریافت کرده و بهترین زمان برای این پویش و نذر آموزشی، دهه پایانی ماه صفر است. افراد می‌توانند در نذر آموزشی ثبت نام و این نذر را در فاصله زمانی دهه پایانی ماه صفر ۹۸ تا ۹۹ ادا کنند. این آموزش‌ها رده‌های مختلف دارد و در این زمینه با دستگاه‌های مختلف ارتباط برقرار می‌شود.
    
   وی بیان کرد: نوآوری دیگر امسال ما در استقبال از زائران پیاده این است که تمام راهنمایان زائر آموزش‌های لازم را دریافت کرده‌اند. بازرسان افتخاری سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز فعالیت می‌کنند. اگر تخلفی وجود داشت و افرادی قصد گزارش دادن تخلف داشتند، می‌توانند به مراکز  راهنمای زائر مراجعه و یا با تلفن‌های ما تماس حاصل کرده و تخلف را گزارش دهند.
    
   شالچیان خاطرنشان کرد: مورد بعدی بحث فرهنگ کتابخوانی است. با سازمان کتابخانه‌ها هماهنگ شده که فضایی برای کتابخانه‌ها در نظر گرفته شود و کارگاه‌های آموزشی پیرامون موضوعات مختلف شکل گیرد. کتابخانه‌های سیار به سوله‌های بحران و مراکز اسکان شهرداری مراجعه کرده و به آن‌ها کتاب امانت می‌دهند و حتی در صورت کم‌سوادی خوانش کتاب نیز انجام می‌شود.
    
    

   معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد مطرح کرد؛
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,359,548
  تعداد بازدید امروز : 1,317
  تعداد بازدید این ماه : 2,665
  آخرین به روزرسانی : 1399/11/01
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد