پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۷/۲۲
   تعداد بازدید :87
   20 غرفه ارائه خدمت به زائر در ایستگاه استقبال از زائر منطقه 7 مستقر می‌شوند
   20 غرفه ارائه خدمت به زائر در ایستگاه استقبال از زائر منطقه 7 مستقر می‌شوند
   رئیس اداره فرهنگی اجتماعی منطقه 7 شهرداری مشهد گفت: در ایستگاه استقبال از زائر 20 غرفه برای خدمت‌رسانی به زائران خواهیم داشت.

   ناصر خجسته در گفتگو با ستاد خبری دهه پایانی صفر در خصوص آماده‌سازی ایستگاه استقبال از زائر اظهار کرد: متراژ ایستگاه استقبال از زائر 5 هزار متر مربع است که در ورودی شهر، پلیس‌راه جانمایی شده‌است. به دلیل گسترده بودن این ایستگاه حمایت از ایستگاه‌های صلواتی طرق، میدان پرواز و ایستگاه سلام را هم در دستور کار خود داریم.

   وی افزود: از ابتدای ماه مهر کارهای آماده‌سازی و برنامه‌های هماهنگی لازم برای استقبال از زائران را شروع کرده‌ایم. در این ایستگاه حدود 20 غرفه داریم که خدمات متفاوتی را از جمله: پذیرایی، واکس صلواتی، خدمات ویلچیر، ارائه خدمات سیم‌کارت، خدمات خیاطی، ماساژ، اسکان و خدمات درمانی و غیره انجام می‌شود.

   خجسته در رابطه با آماده‌سازی فضای ایستگاه خاطر نشان کرد: نصب داربست، برزنت، کانکس خدمات و سرویس‌بهداشتی انجام شده و خدمات فضاسازی داخلی ایستگاه را خود شهروندان داوطلب انجام می‌دهند.

   رئیس اداره فرهنگی اجتماعی منطقه 7 شهرداری مشهد با اشاره به اینکه «در این ایستگاه از دیگر استان‌ها و تشکل‌ها ازجمله شهر اهواز حضور دارند»، اظهار کرد: این افراد در خدمت‌رسانی به زائران در کنار دیگر شهروندان حضور دارند.

   وی ادامه داد: اسکان این زائران در کمپ غدیر، حسینیه، سوله و خانه‌هایی که به صورت داوطلبانه در اختیار شهروندان گذاشته‌است خواهد بود و پارکینگ‌هایی برای زائرانی که با اتوموبیل شخصی آمده‌اند درنظرگرفته‌شده است.

   رئیس اداره فرهنگی اجتماعی منطقه 7 شهرداری مشهد افزود: اولین برنامه، جلسه با سرگروه‌های مردمی و مشخص کردن کارهای شهروندان میهمان نواز حریم رضوی در هفته گذشته برگزار شد. به 400 نفر از شهروندان در حسینیه بیت‌الرقیه سیدی آموزش‌های لازم برای نحوه خدمت‌رسانی به زائران داده شد.

   خجسته با بیان اینکه «تا کنون جمع‌آوری نذورات را در حسینیه‌ها و مساجد منطقه داشته‌ایم»، تصریح کرد: جمع‌آوری اقلام، لیوان و ظروف ملامینه را با توجه به پخت غذا در ایستگاه داریم، در این طرح سعی در کاهش استفاده از ظروف یک‌بار مصرف کرده‌ایم.

   رئیس اداره فرهنگی اجتماعی منطقه 7 شهرداری مشهد مطرح کرد: مکاتباتی را با اداره هواشناسی داشته‌ایم و پس از تاییدیه و گرفتن مجوز برای برپایی ایستگاه با سایر ادارات مانند آتش‌نشانی و دیگر ادارات جلساتی را داشته‌ایم و دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای در اختیار قراردادن اقلامی مانند پتو، تخت و دیگر تجهیزات با ما همکاری خواهد کرد.

   20 غرفه ارائه خدمت به زائر در ایستگاه استقبال از زائر منطقه 7 مستقر می‌شوند
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,359,532
  تعداد بازدید امروز : 1,301
  تعداد بازدید این ماه : 2,649
  آخرین به روزرسانی : 1399/11/01
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد