پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۵/۰۲/۲۸
   تعداد بازدید :122
   در راستای اطلاع‌رسانی به زائران در مشهد صورت گرفت؛
   نصب و راه‌اندازی تلویزیون‌های شهری بر روی پایگاه‌های راهنمای زائر
   این تلویزیون‌ها با پخش نماهنگ‌های مختلف و نمایش اطلاعات شهر، نیازهای زائران در زمینه آشنایی با اماکن زیارتی و گردشگری شهر مشهد را برطرف می‌کنند.

   مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد از نصب و راه‌اندازی تلویزیون‌های شهری در محل پایگاه‌های راهنمای زائر در مشهد خبر داد.
   به گزارش ستاد خبری استقبال از بهار 95 شهرداری مشهد، علی قناویزچی با اشاره به وجود 27 پایگاه راهنمای زائر در سطح شهر مشهد اظهار کرد: مدیریت امور گردشگری مرداد سال 94 تلویزیون‌های ال ای دی بر روی 20 پایگاه راهنمای زائر در شهر نصب کرد.
   وی افزود: این تلویزیون‌ها با پخش نماهنگ‌های مختلف و نمایش اطلاعات شهر، نیازهای زائران در زمینه آشنایی با اماکن زیارتی و گردشگری شهر مشهد را برطرف می‌کنند.
   قناویزچی گفت: با توجه به اطلاع‌رسانی از طریق ابزارهای دیگر نظیر، نرم‌افزار همراه نقشه جامع مشهد، پیامک، کتابچه‌ها و محصولات چاپی و حضور نیروی انسانی در پایگاه‌های راهنمای زائر، استفاده از تلویزیون‌های شهری به عنوان تکمیل کننده حلقه اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی زائران و گردشگران محسوب می‌شود.
   ***دسترس بودن اینترنت در مراکز راهنمای زائر
   مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد از در دسترس بودن اینترنت وای فا در مراکز راهنمای زائر خبر داد و افزود: پایگاه‌های راهنمای زائر به سیستم ارسال وای فای مجهز هستند تا زائران بتوانند از طریق فراهم شدن این امکان نسبت به دانلود نرم‌افزارها، تصاویر و فایل های صوتی مربوط به زیارت و گردشگری اقدام کنند.
   قناویزچی افزود: هر زائری با قرارگیری در شعاع 5 کیلومتری و روشن کردن وای فای گوشی هوشمند می‌تواند وارد مرورگر خود شده و با وارد کردن آدرس ftp://192.168.0.77 برنامه‌های مورد نیاز و نرم‌افزار جامع نقشه همراه مشهد، نایب‌الزیاره و دیگر برنامه‌های مفید را به صورت آفلاین دانلود کند.
   وی افزود: در نقشه همراه مشهد اطلاعاتی از جمله حمل و نقل و ترافیک، مراکز فرهنگی و مذهبی، اقامتی و گردشگری، آموزشی، بهداشتی و درمانی ارائه شده است.
   مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد بیان کرد: با توجه به فرارسیدن نوروز و لزوم ارائه اطلاعات فوری به زائران برخی نیازهای فوری زائر نیز به این نرم‌افزار اضافه شده است که شامل ظرفیت مراکز اسکان، پایگاه‌های راهنمای زائر، اسکان فرهنگیان، مراکز قامتی، درمانی و داروخانه‌های شبانه‌روزی، جایگاه‌های سوخت و المان‌های نوروزی است.
   ***نرم‌افزار نائب‌الزیاره
   قناویزچی افزود: نرم‌افزار نائب‌الزیاره نیز برنامه‌ای است که از طریق ورود به آن کسانی که امکان تشرف به حرم مطهر رضوی برایشان میسر نیست، نام خود در آن به عنوان طالب‌الزیاره ثبت می‌کنند؛ در این طرح افرادی نیز به عنوان نایب‌الزیاره ثبت نام می‌کنند که به نیابت از طالبان زیارت امام رضا (ع) را زیارت خواهند کرد.
   وی افزود: مشتاقان به حضور در کمپین نائب‌الزیاره می‌توانند با مراجعه به سایت www.salam8.comدر این پویش مردمی ثبت‌نام کنند.
   به گفته وی تاکنون بیش از 200 هزار نفر به کمپین نایب الزیاره پیوسته‌اند که در آن طیف‌های مختلف از مردم نظیر شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی، اساتید دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و ادارات دولتی و غیر دولتی، طلاب علوم دینی، احزاب و تشکل‌های مردمی بازیگران، ورزشکاران، اهالی موسیقی و... قرار دارند.

    

   در راستای اطلاع‌رسانی به زائران در مشهد صورت گرفت؛
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,644,489
  تعداد بازدید امروز : 402
  تعداد بازدید این ماه : 36,834
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/04
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد