پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۴۰۰/۰۲/۳۰
   تعداد بازدید :251
   کلنگ زنی موزه صنایع دستی شهرها در میبد
   کلنگ زنی موزه صنایع دستی شهرها در میبد
   معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خبرداد؛

   معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در نخستین نشست شهرداران شهرها و فرمانداران روستاهای جهانی صنایع دستی ایران در میبد به عنوان نماینده سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد حضور یافت.

   صبح امروز ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، نرگس شالچیان رابع، به عنوان نماینده شهرداری مشهد، در نخستین نشست شهرداران شهرها و فرمانداران استان‌های جهانی صنایع دستی ایران به میزبانی شهر میبد حضور یافت.

   وی ضمن معرفی شهر مشهد و زیرساخت‌های موجود در این کلانشهر و اقدامات شهرداری مشهد در حوزه گردشگری، صنایع دستی و سوغات، به بیان شاخصه‌ها و تنوع حوزه‌های گردشگری و پتلسنیل‌های موجود پرداخت .

   در ابتدای این نشست یک روزه، مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد، مقامات استانی، اعضا شورای شهر و مدیران شهری میبد و یزد ضمن خوش آمد گویی و خیر مقدم، به بیان رویکردها، اهداف و دستاوردهای حوزه خود و برگزاری نشست پرداختند. همچنین در این نشست مهدی جمالی نژاد معاون محترم وزیر کشور بصورت ویدئوکنفرانسی به سخنرانی و ارائه نقطه نظرات خود پرداخت، حسین رجب صلاحی معاون محترم سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور نیز ضمن حضور در نشست از برگزاری چنین رویدادی ابراز خرسندی کردند.

   نمایندگان شهرهای اصفهان، شیراز، زنجان، مریوان، اباده، بیرجند و سراوان در این برنامه حضور داشته و ضمن پخش نماهنگ و کلیپ شهر خود، به معرفی ظرفیت‌ها و اقدامات حوزه خود پرداختند و دیدگاه های خود را بیان کرد.

   صدور بیانیه و تشکیل دبیرخانه شهرهای جهانی صنایع دستی ایران، امضای لوح یادبود، بازدید از کارگاه های صنایع دستی شهر میبد، شرکت در مراسم کلنگ زنی موزه صنایع دستی شهرها و روستاهای جهانی در مجموعه بام میبد و اهدای تندیس یادبود از دیگر برنامه‌های این نشست بود. 

   کلنگ زنی موزه صنایع دستی شهرها در میبد
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,749,113
  تعداد بازدید امروز : 188
  تعداد بازدید این ماه : 25,866
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد