پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۹/۱۰/۲۹
   تعداد بازدید :277
   جشنواره ملی شاهنامه‌خوانی و نقالی کودک و نوجوان ۱۴۰۰ ، پرشور تر از هر سال
   جشنواره ملی شاهنامه‌خوانی و نقالی کودک و نوجوان ۱۴۰۰ ، پرشور تر از هر سال
   معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از استقبال پرشور علاقه‌مندان در جشنواره ملی شاهنامه خوانی و نقالی کودک و نوجوان ۱۴۰۰ خبر داد.

   نرگس شالچیان گفت؛ سومین جشنواره ملی شاهنامه خوانی و نقالی کودک و نوجوان پس از چند روز انتشار پوستر فراخوان با استقبال گسترده علاقه‌مندان و شرکت کنندگان روبرو شد که نشان از موفقیت این جشنواره و نهادینه شدن این اقدام سترگ در کشور دارد.

   وی افزود: این پویش باعث تشویق کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها برای شاهنامه‌خوانی و آشنایی با فرهنگ کهن ایران‌زمین شده است، حتی خانواده‌هایی که شاهنامه نخوانده‌اند فرزندان خود را تشویق به خوانش آن کرده‌اند.

   شالچیان تصریح کرد: در فضایی که بیماری کرونا و مشکلات اقتصادی باعث تشویش اذهان و عدم شور و نشاط در جامعه شده، اینگونه جشنواره‌های فرهنگی می‌تواند تکاپو و نشاط ویژه‌ای ایجاد کند، و استقبال شرکت کنندگان در دو جشنواره گذشته این موضوع را تایید می نماید.

   شالچیان با اشاره به زمان برگزاری مرحله نهایی "دومین جشنواره ملی شاهنامه خوانی" تصریح کرد: ۲۵ اسفندماه امسال مشهد شاهد حضور و رقابت نهایی ۳۰ برگزیده دومین جشنواره از سراسر کشور خواهیم بود.

   وی همچنین درخصوص مهلت ارسال آثار در "جشنواره ۱۴۰۰ شاهنامه خوانی" کشور افزود: ۱۵ بهمن ماه سال جاری، آخرین مهلت ارسال آثار متقاضیان است و پس از آن مراحل داوری و انتخاب آثار برگزیده بلافاصله انجام خواهد شد و برگزیدگان آثارشان برای داوری مردمی در آپارات بارگزاری خواهد شد.

   وی تاکید کرد: مرحله فراخوان جشنواره شاهنامه‌خوانی ۱۴۰۰ به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

   شالچیان از بازماندگان جشنواره های قبل خواست تا با افزایش آمادگی خود و رعایت نکاتی که در داوری آثار دارای اهمیت است از جمله تسلط بر ابیات و خوانش صحیح، لباس، فن بیان و ... در جشنواره ۱۴۰۰ شرکت نمایند و مجدد در رقابت حضور یابند.

   وی تصریح کرد: شهرداری مشهد در این زمینه در کشور پیشگام است و این جشنواره را به برندی برای مشهد تبدیل کرده است بطوری که هرسال علاقه‌مندان از سراسر کشور چشم به آغاز مرحله جدید آن در مشهد دارند.

   جشنواره ملی شاهنامه‌خوانی و نقالی کودک و نوجوان ۱۴۰۰ ، پرشور تر از هر سال
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,648,016
  تعداد بازدید امروز : 420
  تعداد بازدید این ماه : 40,361
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/04
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد