پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۹/۱۰/۱۰
   تعداد بازدید :121
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبرداد؛
   مرحله دوم آموزش مفاهیم قصه‌های شاهنامه در مدارس مشهد و در سال تحصیلی جاری
   نرگس شالچیان در تشریح جزییات این طرح در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ بیان کرد:
   پس از موفقیت در مرحله آزمایشی سال تحصیلی گذشته و استقبال آموزگاران، دانش آموزان و خانواده‌ها، امسال نیز براساس تفاهم‌نامه‌ای مشترک میان شهردار و مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی، طرح آموزش مفاهیم شاهنامه به درخواست معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش در قالب بسته تحولی طرح وزارتی مدرسه خوانا در ۳۲۰ مدرسه ابتدایی دوره دوم به مرحله اجرا درمی‌آید.

   وی افزود: تهیه محتوای ویژه معلمان و تهیه کتابچه روش آموزش قصه‌های شاهنامه برای کودکان ابتدایی در این طرح بر عهده معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری و برگزاری دوره آموزش معلمان و مدیران مدارس طرح می‌باشد.
   تدریس محتوا در مدارس برعهده معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی با استفاده از معلمان رسمی همان کلاس در کنار سایر دروس می‌باشد.
   در مرحله دوم اجرایی طرح فوق در مدارس هدف که نواحی هفت‌گانه و منطقه تبادکان می‌باشند از محتوای تهیه شده سال تحصیلی گذشته استفاده خواهد شد.‌

   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در ادامه تصریح کرد:
   این طرح برای نخستین بار در کشور و به استناد ۱۰ بند از سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش، تدوین و به عنوان طرحی نوآورانه و در سطوح ملی اجرایی شده است. یکی از مزایای طرح آموزش مفاهیم شاهنامه، گنجانده شدن در ساعات رسمی مدارس می‌باشد و تمامی مدارس انتخاب شده دولتی هستند.
   ویژگی متمایز این طرح همکاری آموزشی، نقش آفرینی شهرداری مشهد برای نخستین بار در طول تاریخ تأسیس شهرداری‌ها در تهیه محتوای آموزشی برای مدارس می‌باشد.
   شالچیان تاکید کرد: پس از انعقاد تفاهم‌نامه، کمیته‌ای متشکل از شاهنامه‌پژوهان، کارشناسان ادبیات کودک و روانشناسان کودک تشکیل و از ظرفیت کارشناسی نیروی انسانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و خردسرای فردوسی برای تهیه محتوای آموزشی مذکور استفاده شد. محتوای تولید شده متناسب با سن کودکان ابتدایی در قالب قصه‌گویی، نمایش و نوشتن خلاق، بازی و سرگرمی تهیه گردید و به تأیید کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش رسید و در برنامه هفتگی مدارس با عنوان #زنگ_شاهنامه گنجانده شد.
   وی افزود: امسال به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا، آموزش مربیان و مدیران مدرسه به صورت وبینار و با بهره‌گیری از فضای مجازی انجام می‌گردد. همچنین قرار است در پایان این طرح از ۱۶ مدرسه برتر تقدیر شود.

   گفتنی است طرح آموزش مفاهیم شاهنامه در سال تحصیلی ۱۳۹۹ با حضور ۳۲ مرکز پیش‌دبستانی و مدرسه ابتدایی دوره دوم (پایه چهارم) برگزار شد و در سال تحصیلی ۱۴۰۰ در گستره ۳۲۰ مدرسه ابتدایی اجرایی می‌شود. شالچیان در پایان افزود تمامی هزینه مالی این طرح آموزشی از محل اعتبارات امور فرهنگی-گردشگری توس معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد تامین گردیده است.

   مرحله دوم آموزش مفاهیم قصه‌های شاهنامه در مدارس مشهد و در سال تحصیلی جاری
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,648,134
  تعداد بازدید امروز : 538
  تعداد بازدید این ماه : 40,479
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/04
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد