پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :0
   تاریخ انتشار :۱۳۹۹/۰۸/۱۲
   تعداد بازدید :67
   به همت معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد محقق شد؛
   برگزاری نخستین وبینار کمیته گردشگری مجمع کلان‌شهرهای ایران
   به همت معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، نخستین وبینار آموزشی و تجربه گردانی کمیته گردشگری مجمع کلان‌شهرهای ایران با حضور مدیران و نمایندگان حوزه گردشگری شهرداری های کلان‌شهرها برگزار شد.

   نرگس شالچیان رئیس کمیته گردشگری مجمع کلان‌شهرهای ایران و معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بیان کرد: باتوجه به وضعیت کشور در خصوص بیماری کرونا و وجود محدودیت‌های ناشی از این وضعیت، نشست های کمیته گردشگری مجمع کلان شهرهای ایران که مقرر بود بصورت ماهیانه در یکی از کلان‌شهرها برگزار شود، بصورت مجازی برنامه ریزی شد.

    

    وی با اشاره به برگزاری این نشست به صورت مجازی بیان‌کرد: نخستین وبینار آموزشی این کمیته به میزبانی شهر مشهد برگزار شد

    

   شالچیان در ادامه افزود: تجربه گردانی در حوزه گردشگری، جایگاه گردشگری در چارت سازمانی شهرداری ها و بررسی مشکلات وضع موجود وشبکه سازی گردشگری از عناوین اصلی مورد بحث در این وبینار بود.

    

   وی تصریح‌کرد: وبینارهای حوزه گردشگری با عنوان دوشنبه های تجربه گردانی هفته درمیان به میزبانی یک کلان‌شهر و با موضوعات از پیش تعیین شده برگزار می‌شود.

    

   معاون گردشگری و زیارت عنوان کرد: در نشست آغازین دوشنبه های تجربه گردانی، دکتر علیرضا قیامتی، استاد دانشگاه و شاهنامه پژوه در خصوص گردشگری فرهنگی در حوزه تمدنی ایران بزرگ به سخنرانی پرداخت. ظرفیت ها و توانمندی های بالای فرهنگی ایران زمین، آثار باستانی، آیین های ملی و مذهبی متنوع و سرآمد، نقش عرفان و آرامگاه های خاندان عصمت، عرفا و شعرا در این منطقه، اهمیت بالا و لزوم شناساندن این ظرفیت ها به جهان اسلام را در توسعه گردشگری فرهنگی از جمله محورهای ارائه شده توسط این استاد دانشگاه بود.

    

   شایان ذکر است، در راستای پیشنهاد رئیس کمیته کردشگری مجمع شهرداران کلان‌شهرها، اعضای کمیته گردشگری در خصوص اهمیت جایگاه گردشگری در ساختار سازمانی به بحث و تبادل نظر پرداخته و بر شبکه سازی گردشگری در کشور تأکید کردند.

    

   در پایان این جلسه احکام اعضای محترم کمیته گردشگری با امضای رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلان‌شهرها قرائت و ابلاغ شد.

   برگزاری نخستین وبینار کمیته گردشگری مجمع کلان‌شهرهای ایران
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,687,383
  تعداد بازدید امروز : 426
  تعداد بازدید این ماه : 9,738
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد