پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۹/۰۷/۲۷
   تعداد بازدید :125
   عقیل قدرتی در گفت وگو با خبرنگار معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، در رابطه با برنامه های دهه آخر صفر منطقه 9 شهرداری مشهد مقدس اظهار کرد:
   عقیل قدرتی در گفت وگو با خبرنگار معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، در رابطه با برنامه های دهه آخر صفر منطقه 9 شهرداری مشهد مقدس اظهار کرد:
   باتوجه به دستور العمل های کورنا و موارد ابلاغی معاونت فرهنگی شهرداری مشهد برنامه های دهه آخر صفر منطقه 9 را می توان به چهار قسمت تقسیم کرد.

   وی افزود: نخستین و عمده ترین اقدام فضاسازی منطقه بوده که سعی شد در این دهه خیلی به صورت ویژه تر ازمناسبت های قبلی باشد که در همین راستا در منطقه 1800 پرده آویز و ستونی نصب شد.

   معاون فرهنگی شهرداری منطقه 9 مشهد مقدس گفت: 1000 بیرق عزا در بلوار هایی همچون وکیل آباد ، شهید کلانتری، میدان آزادی نصب شده است.

   قدرتی با بیان اینکه در سطح منطقه 1000 متر ریسه عزاداری نصب شده است، خاطر نشن کرد: در برخی از محلات منطقه همچون کوه پارک نصب پرده های آویز را داشتیم که در این محله 100 بیرق عزاداری نصب شد.

   وی تصریح کرد:یکی از اقدامات دیگر در راستای برنامه های دهه اخر صفر در سطح منطقه 9 نیز نصب پرده های مشکی بر روی پایه پرچم های سطح پل های منطقه بوده است.

   معاون فرهنگی منطقه 9 شهرداری مشهد خاطر نشان کرد: دو برنامه قلب حزین و دلدادگان کوی رضا علیه السلام را گردشگری منطقه در دستور کار قرار داده که قلب حزین یک مسابقه مجازی بوده که ساکنین منطقه می‌توانند با ضب یک کلیپ یک دقیقه ای از کودکان و نوجوانان خود در رسای حضرت رضا و سایر اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام در این مسابقه شرکت نمایند.

   قدرتی بیان کرد: باتوجه به اینکه امسال حضور زائرین پیاده حضرت رضا علیه السلام را نداریم به همین دلیل تصمیم گرفته شد با همکاری آستان قدس رضوی از خادمین افتحاری سال های گذشته که در قالب ایستگاه های صلواتی و غیره خدمت رسانی به زائرین حضرت رضا علیه السلام را داشتند با مراجعه به درب منزل این عزیزان با حضور دو نفر از خدام امام مهربانی ها علیه السلام تقدیر صورت گرفته و هدیه ای تقدیم شود.

   وی تصریح کرد: صدور مجوز به جهت برگزاری مراسم های عزاداری در سطح منطقه به صورت سرباز و برگزاری معبر های فرهنگی با همکاری تشکلات وهیات ها انجام شده است.

   معاون فرهنگی منطقه 9 شهرداری مشهد بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری منطقه 9 که هم اکنون درحال برگزاری است، برگزاری مراسم عزاداری به مدت سه شب در کانون شماره سه کوه پارک مشهد می باشد.

   قدرتی گفت: شهرداری منطقه 9 نیز در 4 برنامه عزاداری به صورت مشارکتی حاضر شده که می توان به برنامه هیات بیت الحجت در خیابان هفت تیر، پیروزی 45 مسجد امام علی علیه السلام، حسینیه آل یاسین در ابتدای خیابان پیروزی و دیگری هیات شهدای گمنام در بلوار پایداری اشاره کرد.

   وی با بیان اینکه در کنار مزار شهید اسدی و شهید جهانی واقع در پارک خورشید مشهد (بام مشهد) مراسم عزاداری برگزار می شود، گفت: باتوجه به ممنوعیت ایستگاه های صلواتی و در ایام دهه اول محرم، ایستگاه های ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی در قالب معبر فرهنگی شکل گرفت که در این معابر ارائه خدمات فرهنگی همچون نمایشگاه عکس، توزیع ماسک انجام می شود.‌‌

   عقیل قدرتی در گفت وگو با خبرنگار معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، در رابطه با برنامه های دهه آخر صفر منطقه 9 شهرداری مشهد مقدس اظهار کرد:
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,687,586
  تعداد بازدید امروز : 629
  تعداد بازدید این ماه : 9,941
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد