پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۹/۰۷/۲۶
   تعداد بازدید :23
   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد خبرداد؛
   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد خبرداد؛
   زیرساخت ها برای عزاداری در فضای باز مهیا شده است

   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: امسال برنامه های استقبال از زائر و دیگر اقدامات در دهه اخر صفر به دلیل شرایط موجود تغییر کرده و رویکرد ما به سمت ملاحظات بهداشتی پیش رفته است.
   زیرساخت ها برای عزاداری در فضای باز مهیا شده است
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد محسن مصحفی ضمن عرض تسلیت شهادت پیامبر (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و حضرت رضا (ع) اظهار کرد: امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا، کاهش سفر و راهپیمایی به سمت مشهد پیش بینی می شد، به همین دلیل شهرداری مشهد باید تمهیداتی را در این زمینه در نظر می گرفت.
   وی افزود: برای رفع نبود زائرین و تداعی فضای حزن و اندوه اقداماتی در دستور کار قرار گرفته که عمده‌ترین آنان فضاسازی شهر در روزهای پایانی صفر است؛ در این راستا همکاری خوبی میان شهرداری و هیات های مذهبی صورت گرفت.
   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: متاسفانه باتوجه به اینکه مدتی است کشور در زیر سایه کرونا قرار گرفته، تلاش کردیم تا از امکانات و ظرفیت های خود به جهت برگزاری مراسم عزاداری با حداقل ریسک انتشار بیماری استفاده کنیم، که در این راستا زیر ساخت هایی در مناطق 13 گانه شهر مشهد برای شکل گیری قریب بر 50 نقطه برای هیات های مذهبی ایجاد شد تا امکان عزاداری در فضای باز مهیا شود.
   مصحفی، ضمن تقاضا از شهروندان و زائران حضرت رضا (ع) به جهت حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: یکی از اقدامات ما توزیع ماسک، مواد ضد عفونی‌ کننده و اعلام توصیه‌های لازم به زائرین است.
   وی اضافه کرد: همکاران ما در معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از مدتی پیش تمهیدات لازم برای ایجاد ایستگاه سلامت شهدای شهرداری در عرصه میدان شهدا را فراهم کرده اند که این برنامه باتوجه به افت و خیز بیماری کرونا دائما در حال تغییر و تحول بوده و آنچه که امروز شاهد آن هستیم، با همکاری بخش های مختلف شهرداری مشهد انجام شده است.
   معاون شهردار رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: امسال برنامه های استقبال از زائر و دیگر اقدامات در دهه اخر صفر به دلیل شرایط موجود تغییر کرده و رویکرد ما به سمت ملاحظات بهداشتی پیش رفته است.
    

   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد خبرداد؛
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,687,529
  تعداد بازدید امروز : 572
  تعداد بازدید این ماه : 9,884
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد