پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۹/۰۷/۲۰
   تعداد بازدید :29
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبرداد؛
   افتتاح کتابخانه طرح آموزش شاهنامه در دبستان پاسداران آسمان
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از افتتاح کتابخانه در دبستان پاسداران آسمان و تجهیز آن با اهدای 264 جلد کتاب توسط شهرداری خبرداد.

   به گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، نرگس شالچیان بیان کرد: همزمان با نخستین روزهای آغاز سال تحصیلی جدید، و پس از تحویل کتابهای آموزشی طرح آموزش مفاهیم شاهنامه در مدارس، کتابخانه ویژه این طرح در دبستان پاسداران آسمان افتتاح شد.
   وی تصریح کرد: این مدرسه که یکی از 32 کتابخانه مدارس مجری طرح می باشد و با اهدای 264 جلد کتاب از سوی شهرداری مشهد تجهیز شده، پس از اجرای نقالی و شاهنامه خوانی دانش آموزان مدرسه افتتاح و در دسترس دانش آموزان و مربیان مدرسه قرار گرفت.
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز ضمن از بازدید از کتابخانه این آموزشگاه تاکید کرد: پس از پیشگامی مشهد در اجرای این طرح بزرگ و سترگ که با تلاش معاونت گردشگری و زیارت و اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی صورت گرفت، طرح آموزش مفاهیم شاهنامه در مدارس شهرهای اصفهان و کرمان نیز در حال پیگیری و اجرا است. امیدواریم به زودی در شهرهای دیگر کشور نیز شاهد اجرای این طرح باشیم.

   علیرضا قیامتی، شاهنامه پژوه و مشاور این طرح در حاشیه این مراسم گفت: این شیوه می‌تواند تحولی در اجرای نقالی میان کودکان و نوجوانان ایجاد کند و در انتقال و فراگیری آموزه های شاهنامه بسیار موثر واقع شود.
   این شاهنامه پژوه برجسته کشور اضافه کرد: شاهنامه بزرگ‌ترین حماسه جهان و کتاب پیوندها است؛ از این جهت که بزرگ‌ترین سندی است که هویت ملی و مذهبی ما را به هم پیوند می‌دهد. فردوسی با عشق به ایران و فرهنگ ایرانی و همچنین درآمیختن عشق به فرهنگ و هویت ایرانی با ارادت و دوست‌داری خاندان عصمت و طهارت، جایگاه و معجونی ساخت که در طول صدها سال فرهنگ ایرانی را پیام‌آور مهر، شادی، امید، دانشوری و صلح و آشتی در جهان معرفی کرد.
   وی خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم ضمن رعایت الگوهای سنتی و اصالت اجرای نقالی و شاهنامه خوانی، بروز شویم و با استفاده از شیوه های جدید نقالی و شاهنامه خوانی را میان کودکان و نوجوانان گسترش دهیم.

   افتتاح کتابخانه طرح آموزش شاهنامه در دبستان پاسداران آسمان
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,687,622
  تعداد بازدید امروز : 665
  تعداد بازدید این ماه : 9,977
  آخرین به روزرسانی : 1400/08/24
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد