پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۹/۰۴/۰۴
   تعداد بازدید :99
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبر داد؛
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبر داد؛
   نرگس شالچیان معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی از کلنگ‌زنی ایستگاه استقبال از زائر محور نیشابور همزمان با افتتاح دو پروژه عمرانی و اجرای چندین عنوان برنامه در دهه کرامت خبر داد.

   شالچیان در ادامه گفت: یکی از اقدامات مهم این معاونت در سال۹۹، کلنگ‌زنی پروژه احداث ایستگاه استقبال از زائر در مساحتی بالغ بر ۲۱هزار متر مربع در محور نیشابور است که دوازدهم تیرماه همزمان با دهه کرامت و با حضور مدیران شهری در ورودی مشهد و در منطقه ۷ انجام می‌شود.

   وی با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه استقبال از زائر در راه‌آهن مشهد تصریح کرد: این اقدام با هدف خدمت رسانی شایسته به زائران امام رضا(ع) که از این طریق به مشهد مقدس مشرف می‌شوند، به همین منظور ایستگاه استقبال از زائر در میدان راه آهن مشهد افتتاح خواهد شد. هدف از راه‌اندازی این ایستگاه خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) است.

   وی همچنین تصریح کرد: یادمان مشاهیر پزشکی ایران در بیمارستان قائم دیگر پروژه عمرانی این معاونت است که قرار است در ۱۳ تیرماه و مصادف با ولادت حضرت رضا(ع) در حاشیه خیابان احمدآباد جنب بیمارستان قائم رونمایی می‌شود. این پروژه با هدف معرفی مشاهیر پزشکی ایران و خدمات آنان به کشور در سطح شهر به نمایش گذاشته می‌شود.

   نرگس شالچیان درباره عناوین دیگر اقدامات دهه کرامت گفت: در این ایام برای نخستین بار کمیته گردشگری مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران در مشهد تشکیل جلسه می‌دهد که معاونین فرهنگی و مدیران گردشگری شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران ضمن حضور در جلسات و نشست‌های تدارک دیده شده، از تعدادی از پروژه‌ها و دستاوردهای مدیریت شهری بازدید می‌کنند.

   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی قرهنگی همچنین از برگزاری تورهای تخصصی ویژه دهه کرامت خبر داد و افزود: این تورهای یک‌روزه بصورت ویژه برای افراد حاشیه شهر مشهد، زنان سرپرست خانواده و مناطق محروم تدارک دیده شده و در این ایام ۲۵۰ نفر از شهروندان از مسیر تاریخی هجرت امام رضا(ع) در منطقه نیشابور و مشهد بازدید می‌کنند. این تور شامل بازدید از رباط تاریخی طرف، روستای دهسرخ و قدمگاه رضوی است و در طی این مسیر شرکت کنندگان ضمن بهره مندی از امکانات رفاهی و خدمات تور، با وقایع این مسیر آشنا می‌شوند.

   وی همچنین ازآغاز مجدد مسابقات پیامکی چهارشنبه های زیارتی و آخر هفته ها با شاهنامه خبر داد و اعلام کرد: به مناسبت دهه کرامت مسابقات پیامکی چهارشنبه های زیارتی و آخر هفته ها با شاهنامه با هدف آشنایی هرچه بیشتر جامعه با آموزه های انسانی و اخلاقی شاهنامه نیز با انگیزه آشنایی هموطنان با ظرفیت‌های حرم مطهر و توسعه فرهنگ زیارت منتشر و در پایان هر هفته به برندگان جوایزی اهدا می‌شود.

   شالچیان افزود: راه ا‌‌ندازی ایستگاه های استقبال از زائر در ۴ محور ورودی نیشابور، قوچان، پایانه مسافربری امام رضا علیه السلام و راه آهن را از دیگر اقدامات ویژه این دهه جهت خدمات‌رسانی به زائران ورودی به مشهد اعلام کرد.

   معاون گردشگری و زیارت سازمان در انتها خاطرنشان کرد: انتشار و رونمایی ششمین کلیپ فاخر معرفی ظرفیت های گردشگری شهر مشهد با عنوان "هشتگ زیارت"، تولید محصولات اطلاع رسانی مجازی و تجهیز ۱۵ پایگاه راهنمای زائر جهت پاسخگویی به سوالات زائران از عناوین دیگر برنامه های ویژه این دهه است.


   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبر داد؛
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,644,486
  تعداد بازدید امروز : 399
  تعداد بازدید این ماه : 36,831
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/04
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد