پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۹/۰۳/۳۱
   تعداد بازدید :80
   انتقال موزه گوهرشاد از بوستان وکیل آباد به بوستان وحدت
   انتقال موزه گوهرشاد از بوستان وکیل آباد به بوستان وحدت
   نرگس شالچیان رابع با اعلام این خبر افزود: موزه واقعه گوهرشاد که تا چندی پیش در محل بوستان وکیل آباد قرار داشت به دلیل قرارگیری آن در عمق بوستان، فصلی بودن بازدیدکنندگان و از طرفی عدم استقبال از این موزه و همچنین علیرغم مرمت کوشک تاریخی در سال‌های گذشته باعث شد تا به پیشنهاد شهرداری منطقه 9 کاربری دیگری برای این کوشک ها پیش بینی گردد و موزه واقعه گوهرشاد به مکان بهتری انتقال یابد.

   وی افزود برای این منظور و پس از بررسی، بوستان وحدت که محل دفن جمعی از شهدای واقعه گوهرشاد است، و همچنین به جهت قرارگیری فرهنگسرای امر به معروف و نهی از منکر در این بوستان، متناسب با موضوع موزه گوهرشاد شناخته شد و به این امر تخصیص یافت.
   شالچیان با اشاره به اینکه هم اکنون فعالیتهای عمرانی و فضاسازی محل تخصیص یافته در حال انجام است گفت: پیش بینی می‌شود با توجه به موقعیت فرهنگسرای امر به معروف در نزدیکی حرم مطهر رضوی(ع) و بازدید کنندگان فراوان آن، و نیز سنخیت موضوع این موزه با مکان جدید، این موزه پس از بازگشایی مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.
   گفتنی است موزه گوهرشاد شامل 7 مجسمه و تعداد 20 تابلو عکس و نقاشی زیباست است که در دو صحنه نمایش ارائه شده و وقایع زندانی شدن آیت الله قمی، سید عبدالله شیرازی و چند نفر دیگر از معترضین و دستور مقابله سربازان با قیام مردم توسط سرهنگ قادری را نمایش می دهد.

   انتقال موزه گوهرشاد از بوستان وکیل آباد به بوستان وحدت
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,644,426
  تعداد بازدید امروز : 339
  تعداد بازدید این ماه : 36,771
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/04
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد