پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۹/۰۱/۱۱
   تعداد بازدید :193
   برای اولین بار در کشور، شهرداری مشهد اقدام به تولید "تورهای مجازی ناطق" از ظرفیت های گردشگری مشهد کرد
   برای اولین بار در کشور، شهرداری مشهد اقدام به تولید "تورهای مجازی ناطق" از ظرفیت های گردشگری مشهد کرد
   نرگس شالچیان معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی از آماده سازی تورهای مجازی ناطق از ظرفیت های گردشگری مشهد خبر داد.

   شالچیان با اعلام این خبر گفت؛ باتوجه به شرایط ویژه کشور و لزوم خانه نشینی مردم، برآن شدیم تا با تهیه تورهای مجازی بسیار زیبا و باکیفیت از جاذبه های گردشگری مشهد، بازدید از این اماکن را بصورت مجازی برای شهروندان و هموطنان کشور فراهم کنیم.
   وی افزود؛ در این تورها برای اولین بار توضیحات و تاریخچه مکان برای مخاطبین بصورت صوتی همزمان پخش میشود تا همراه با گردش در آن مکان بتوانند به توضیحات تکمیلی آن نیز گوش دهند و لذت گردش برایشان افزون گردد.
   شالچیان با بیان اینکه در تهیه این تورها بصورت ۱۰۰درصدی از توان و ظرفیت درون سازمانی استفاده شده گفت؛ در گام نخست ۴ تور از مجموعه توس‌، خانه‌های تاریخی داروغه و توکلی و حمام مهدی‌قلی‌بیک ساخته شده و صداگزاری شده و تولید تورهای ظرفیت های دیگر گردشگری ازجمله بوستان های مینیاتوری، ملت، باغ ملی منطقه سپاد به مراحل پایانی خود نزدیک است که در تهیه آنها مبلغی بالغ بر 440 میلیون ریال صرفه‌جویی گردیده است.
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری افزود؛ به زودی قابلیت‌های دیگری ازجمله امکان انتخاب گویش به زبان های انگلیسی و عربی، امکان شرکت در مسابقات و سرگرمی‌های درج شده در تورها اضافه می‌شود و جوایز و امتیازاتی نیز برای شرکت کنندگان در این مسابقات درنظر گرفته می‌شود.
   شالچیان اضافه کرد؛ تور مجموعه فردوسی برای اولین بار شامل ۴۳ نقطه است که از ابتدای بلوار شاهنامه و با معرفی المان‌های شخصیت های شاهنامه آغاز و در مسیر به آرامگاه، موزه شه لافتی، بنای هارونیه، جلوخان آرامگاه و در نهایت مجموعه آرامگاه فردوسی معرفی می‌شود. همچنین برای اولین بار از کهن‌دژ تاریخی تابران تصویربرداری و در تور درج شده است
   علاقه مندان می توانند از طریق لینک زیر به تماشای این تورهای بنشینند
   https://b2n.ir/790797

   برای اولین بار در کشور، شهرداری مشهد اقدام به تولید "تورهای مجازی ناطق" از ظرفیت های گردشگری مشهد کرد
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,650,765
  تعداد بازدید امروز : 515
  تعداد بازدید این ماه : 2,469
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/04
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد