پورتال زیارت و گردشگری شهر مشهد
   
  • منبع :
   تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۱۱/۱۰
   تعداد بازدید :102
   گردشگر آلمانی با پای پیاده به مشهد آمد؛
   گردشگر آلمانی با پای پیاده به مشهد آمد؛
   دیدار کریستین آدلر جهانگرد آلمانی با مدیران شهرداری

   کریستین آدلر‌ گردشگر آلمانی ۳۷ ساله است که با هدف توسعه حس همکاری گروهی و همبستگی برای رسیدن به آینده بهتر اقدام به پیاده روی ۱۶۰۰۰ کیلومتری از آلمان تا ژاپن کرده است و روز گذشته میهمان معاونان شهرداری مشهد بود.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، کریستین آدلر پس از بازدید از برخی اماکن گردشگری و زیارتی مشهد، همچنین نشست با معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی و معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به تبادل نظر پرداخت.
   وی هدف خود را علاقه فردی به گردش و سلامت فردی، کسب تجربه و توسعه حس همکاری گروهی و همبستگی برای رسیدن به آینده بهتر کرد. رونمایی از طولانی‌ترین دستبند از دیگر اهداف این جهانگرد آلمانی است.
   آدلر در توضیحات بیشتر در رابطه با جمع‌آوری دستنبدهای تزئینی از کشورها و شهرهایی که به آنها سفر کرده،گفت: تصمیم دارد از دستبندهای اهدایی در طول مسیر سفر خود در شهر اوساکای ژاپن رونمایی کند، همچنین پیش‌بینی کرد این دستبند که تاکنون 5 هزار عدد آن جمع‌آوری شده چندین کیلومتر طول داشته باشد. همچنین او از مجموعه شهرداری مشهد، تسبیحی که از سنگ سرپانتین ساخته شده به همراه قاب نگاره صلح به عنوان نمادی از این کلانشهر دریافت کرد.
   وی ۱۰ ماه پیش سفر خود را از آلمان آغاز و پس از ورود به ایران از شهرهای تبریز، میانه، خلخال، رشت، چالوس، بابل، تهران، سمنان، شاهرود، سبزوار، نیشابور و مشهد بازدید داشته و پس از مشهد به سمت کشور ترکمنستان حرکت می‌کند. همچنین او پیش‌بینی می‌کند تا ۶ ماه دیگر به توکیو ژاپن، محل برگزاری‌بازی های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ برسد.
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در حاشیه دیدار با کریستین آدلر بیان‌کرد: این جهانگرد از طریق مراجعه به پایگاه «راهنمای زائر» واقع در میدان بسیج با خدمات شهرداری در حوزه گردشگری و زیارت آشنا شد و با پیگیری کارشناس «راهنمای زائر» این پایگاه برای دیدار با مسئولان شهری به معاونت گردشگری و زیارت این سازمان دعوت شد. این گردشگر علاوه بر تشرف به حرم مطهر رضوی از امکان تاریخی و هویتی مشهد مقدس بازدید کرد.
   نرگس شالچیان در توضیح رونمایی از تسبیح هدیه داده شده به این گردشگر به جای دستنبد افزود: این تسبیح به عنوان نشانی از سوغات مشهد و با در نظر گرفتن ابعاد معنوی آن به این گردشگر آلمانی تبار هدیه داده شد. دستبند نشانه یگانگی و همبستگی و همراهی است و در ادبیات عرفانی ما نیز جایگاه ویژه‌ای دارد.
   وی تاکید کرد: در مدت زمان کوتاهی که این گردشگر میهمان مجموعه شهرداری مشهد بودند، تلاش کردیم که تا با معرفی جاذبه‌های فرهنگی، زیارتی و تاریخی مشهد، وی را در رساندن به اهدافش و معرفی مشهد به عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام یاری کنیم.
   آدلر، در راستای ایجاد همکاری‌های بین‌الملل بین شهرهای مختلف جهان، 23 نماد سنگی در مسیر حرکت خود نصب کرده و پیشنهاد نصب این سنگ را در شهر مشهد داد که آل‌شیخ، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد با انجام این حرکت نمادین موافقت کرد.

    

   گردشگر آلمانی با پای پیاده به مشهد آمد؛
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 1,943,361
  تعداد بازدید امروز : 144
  تعداد بازدید این ماه : 1,026
  آخرین به روزرسانی : 1401/05/26
 • آدرس :چهارراه دکترا، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس، طبقه دوم معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :-
  فاکس :-
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد