پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
   • صفحه اصلی سرویس
       
    باشگاه کودک و آینده
    تعداد بازدید : 55
    آدرس :
    تلفن :تلفن زائر 31208-051
    توضیحات :

    این باشگاه ویژه کودکان در بهار 1388 با اخذ مجوز از اداره کل تربیت بدنی خراسان رضوی و با هدف تولید شادی و نشاط، کمک به شکوفایی خلاقیت کودکان، ارایه پاسخ مناسب به نیاز اصلی و اساسی کودکان یعنی بازی کردن، مبارزه با فقر حرکتی شایع در بین کودکان، کمک به تعادل روحی و روانی کودکان از طریق بازی و ... در محل بلوار فلسطین، فلسطین ۱۸ ، پلاک 15 راه اندازی و فعالیت های خود را آغاز نمود.
     

    سایر :
    آدرس :آزادی 97 ، خیابان شهید خادم الشریعه
    تلفن :051-36676182
    توضیحات :

    این مرکز با هدف برنامه ریزی، تدوین و اجرای طرح های فرهنگی و اجتماعی جهت غنی سازی اوقات فراغت مردم منطقه راه اندازی شده است.

    سایر :
    مرکز فرهنگی رسالت
    تعداد بازدید : 43
    آدرس :خیابان رسالت شمالی(جاده سیمان)؛ خیابان طالقانی
    تلفن :051-32422072
    توضیحات :

    با توجه به نارسایی های فرهنگی حاشیه شهر و معضالت ناشی از آن راه اندازی یک مرکز فرهنگی جهت مرتفع نمودن این ناهنجاری ها ضرورتی انکارناپذیر بود. لذا در سال 1383 این مرکز افتتاح و به فعالیت های فرهنگی جهت غنی سازی اوقات فراغت مردم منطقه پرداخت.

    سایر :
    مرکز فرهنگی بهرمان
    تعداد بازدید : 64
    آدرس :صد متری؛ شهید بابا نظر 54 ؛ چهارراه پنجم؛ روبه روی دبیرستان خیامی
    تلفن :051-32585240
    توضیحات :

    این مرکز در سال 1382 با توجه به نبود مرکز و مکانی مناسب برای فعالیت فرهنگی بانوان با همکاری و مشارکت سرکار خانم بهجت بهرمان به عنوان خیر، در مساحت 535 متر مربع با هدف فعالیت های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی ویژه بانوان و همزمان با ایام مبارک دهه فجر در منطقه پنج شهرداری افتتاح گردید. از مزایای این مرکز می توان به داشتن کتابخانه ای با دارا بودن بالغ بر 3000 هزار جلد کتاب و سی دی آموزشی اشاره کرد.
     

    سایر :
    فرهنگسرای ترافیک
    تعداد بازدید : 33
    آدرس :بلوار دانشجو؛ دانشجو 29
    تلفن :051-38927902
    توضیحات :

    فرهنگسرای ترافیک در بهمن ماه سال 1391 با هدف ترویج و نهادینه سازی فرهنگ ترافیک با تأکید بر اخلاق اجتماعی و افزایش روحیه قانون گرایی و با رویکرد تغییر نگرش رفتارهای ترافیکی با بهره گیری از تعالیم دینی و افزایش دانش شهروندان درجهت پیشگیری و کاهش آسیب های رانندگی و افزایش ایمنی در ترافیک، در سطح شهر مشهد افتتاح گردید.
     

    سایر :
    فرهنگسرای انتظار
    تعداد بازدید : 35
    آدرس :بلوار شهید قرنی 23 ، روبه روی مجد شمالی 37
    تلفن :051-37290037
    توضیحات :

    این فرهنگسرا با هدف برنامه ریزی، تدوین و اجرای طرح های کاربردی و جامع با رویکرد بسط، گسترش و تعمیق فرهنگ انتظار در سطح شهر به منظور ایجاد و افزایش میزان شور و نشاط وامید به آینده و تقویت روحیه الفت و همدلی در بین شهروندان، تبیین مفهوم انتظار بر مبنای کارکردهای فرهنگی و اجتماعی آن در ساحت جامعه شهری و ایجاد زمینه ی اصلاح رفتارهای اجتماعی و فرهنگی شهروندان بر مبنای آن راه اندازی گردیده است.

    سایر :
    آدرس :خیابان پنج تن؛ پنج تن 47 ؛ جنب پارک ارم
    تلفن :051-32171586
    توضیحات :

    این فرهنگسرا با هدف برنامه ریزی، تدوین و اجرای طرح های کاربردی و جامع با رویکرد توسعه بصیرت و تفکر انقلابی، گسترش روحیه انقلابی شهروندان و تقویت احساس همبستگی مردم بر محوریت ارزش های انقلاب اسلامی راه اندازی گردیده است.

    سایر :
    فرهنگسرای سلامت
    تعداد بازدید : 25
    آدرس :ابتدای جاده سرخس، خیابان حر 2/2، بوستان نصرت
    تلفن :051-33765401
    توضیحات :

    این فرهنگسرا با هدف برنامه ریزی، تدوین و اجرای طرح های کاربردی و جامع با رویکرد تبیین و ترویج فرهنگ سلامت در حوزه های شهروند سالم(جسمی، روحی، روانی) شهر سالم (محیط و فضای سالم شهری) و همچنین جامعه سالم (ارتباطات انسانی سالم) راه اندازی گردیده است.

    سایر :
    آدرس :بلوار هفت تیر، میدان هشت شهریور، انتهای بوستان لاله
    تلفن :051-38665830-6
    توضیحات :

    این فرهنگسرا با هدف برنامه ریزی، تدوین و اجرای طرح های کاربردی و جامع با رویکرد ارتقای بینش، بصیرت و مهارت شهروندان مشهدی در تعامل هوشمندانه با رسانه ها و فناوری های نوین راه اندازی گردیده است.

    سایر :
    فرهنگسرای پایداری
    تعداد بازدید : 51
    آدرس :میدان تلویزیون (جمهوری اسلامی)، جنب پمپ گاز
    تلفن :051-38437178
    توضیحات :

    این فرهنگسرا با هدف برنامه ریزی، تدوین و اجرای طرح های کاربردی و جامع با رویکرد ترویج فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت در بین شهروندان مشهدی به خصوص نوجوانان و جوانان، متناسب با آرمان های انقلاب اسلامی و حضرت امام راحل(ره) راه اندازی گردیده است.

    سایر :
    فرهنگسرای حجاب
    تعداد بازدید : 22
    آدرس :بلوار خیام شمالی، بلوار هدایت غربی، بوستان حجاب
    تلفن :051-37524858
    توضیحات :

    این فرهنگسرا با هدف برنامه ریزی، تدوین و اجرای طرح های کاربردی و جامع با رویکرد گسترش التزام و تعهد انسانی نسبت به حفظ و صیانت از حریم عفاف و پاکدامنی و کرامت در بین شهروندان و فضای شهری راه اندازی گردیده است.

    سایر :
    آدرس :قاسم آباد؛ شریعتی 45
    تلفن :051-35221996
    توضیحات :

    این فرهنگسرا با هدف برنامه ریزی، تدوین و اجرای طرح های کاربردی و جامع با رویکرد چگونگی رویارویی با بلایای طبیعی و بحران ها و همچنین کاهش آسیب ها و عواقب ناشی از آ نها و ارتقاء سطح آ گاهی شهروندان راه اندازی گردیده است.
     

    سایر :
    فرهنگسرای خانواده
    تعداد بازدید : 29
    آدرس :قاسم آباد، نبش استاد یوسفی 13
    تلفن :051-36640880
    توضیحات :

    این فرهنگسرا با هدف برنامه ریزی، تدوین و اجرای طرح های کاربردی و جامع با رویکرد تحکیم بنیان خانواده و ترویج سبک زندگی دینی، ویژه ی خانواده های مشهدی در قالب های متنوع مخصوص خانواده ها و زوجین جوان راه اندازی گردیده است.

    سایر :
    فرهنگسرای کودک و آینده
    تعداد بازدید : 77
    آدرس :بوستان بزرگ کوهسنگی
    تلفن :051-38410111
    توضیحات :

    این فرهنگسرا با هدف برنامه ریزی، تدوین و اجرای طرح های کاربردی و جامع با رویکرد هدایت، رشد و پرورش اخلاقی، فکری، روانی و رفتار اجتماعی کودکان و نوجوانان شهر مقدس مشهد به منظور تربیت شهروندان شایسته ی شهر رضوی و شکوفایی مشارکت های اجتماعی ایشان در امور شهری ایجاد گردیده است.

    سایر :
    فرهنگسرای علوم و نجوم
    تعداد بازدید : 50
    آدرس :بوستان کوهسنگی، طبقه فوقانی بازار هنر
    تلفن :051-38443424
    توضیحات :

    این فرهنگسرا با هدف برنام هریزی، تدوین و اجرای طرح های کاربردی و جامع با رویکرد تدبر در خلقت آسمان ها و زمین و همچنین درک پدیده ها، دقت و جستجو در علوم تجربی و تبیین و رویت آن ها برای عموم شهروندان و به خصوص نوجوانان و جوانان راه اندازی گردیده است.

    سایر :
    فرهنگسرای قرآن و عترت
    تعداد بازدید : 44
    آدرس :میدان امام حسین(ع)، خیابان خواجه ربیع 7، بوستان بهار
    تلفن :051-37429200
    توضیحات :

    فرهنگسرای قرآن و عترت یکی از مجموعه فرهنگسراهای شهرداری مشهد است که با محوریت ترویج مفاهیم دینی و قرآنی و با هدف رواج و انس با قرآن در بین اقشار مختلف مردم فعالیت می کند. یکی از مهمترین اهداف این فرهنگسرا ارتقاء شاخص های اصیل دینی و اسلامی در زندگی شهری و بهره مندی از سرمایه عظیم قرآن و عترت در حیطه رسالت های اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران است.

    سایر :
    فرهنگسرای غدیر
    تعداد بازدید : 35
    آدرس :منطقه 6 شهرداری، بلوار 22 بهمن، تقاطع شهید شیرودی
    تلفن :051-33658500
    توضیحات :

    این فرهنگسرا با هدف ایجاد فضاهای سالم فرهنگی در جهت رشد و شکوفایی رفتارهای فرهنگی و اجتماعی جوانان و نوجوانان با زیربنای حدود 5000 مترمربع و در هفت طبقه با هزینه ای بالغ بر 13 میلیارد ریال در خرداد ماه 1379 افتتاح گردید. این مکان دارای امکاناتی از قبیل کتابخانه با 16 هزار عنوان کتاب و شامل بخش های جانبی رایانه و نرم افزار، آموزش رایانه، سالن ورزشی، دارالقرآن، آمفی تئاتر و نگارخانه می باشد. از جمله مهمترین بخش های فرهنگسرا، خانه نجوم آن است که با هدف ترویج و آشنایی علاقه مندان با علم نجوم در قالب کارگاه ها، رصد، استهلال و بازدیدهای علمی پذیرای قشر جوان است. بخش مزبور دارای سه دستگاه تلسکوپ، آسمان نما، کتابخانه نجوم و دوربین های چشمی است.

    سایر :
    فرهنگسرا و بوستان زیارت
    تعداد بازدید : 1359
    آدرس :بلوار وحدت، داخل پارک وحدت
    تلفن :33656626 - 051-33668022
    توضیحات :

    این فرهنگسرا با هدف برنامه ریزی، تدوین و اجرای طرح های کاربردی و جامع با رویکرد بسط، گسترش و تعمیق فرهنگ زیارت در زائرین و مجاورین و ارتقای فرهنگ میزبانی و مهمان نوازی در شهروندان مشهدی راه اندازی گردیده است.
    این فرهنگسرا در حاشیه بلوار وحدت و در بوستان وحدت واقع شده است و شامل قسمت های زیر می باشد: نمایشگاه مفهومی زیارت، نمایشگاه تجلی آفتاب، آب نمای هوشمند، گرادیان نمایش سینمایی، مسابقه دیجیتال، المان ها، فروشگاه فروش محصولات فرهنگی زائر، نمایشگاه حالات و احوالات 11 شخصیت برجسته معاصر در زیارت حضرت رضا(ع)، کبوترانه(بخش کودک)
     

    سایر :
    فرهنگسرای بهشت
    تعداد بازدید : 34
    آدرس :بلوار شهید مدرس، مدرس 10 ، جنب بنیاد شهید
    تلفن :32239998 - 051-32239997
    توضیحات :

    مکانی که امروزه فرهنگسرای بهشت نامیده می شود، پیش از این یکی از صدها بنای موجود در محله سراب مشهد بوده که نام آن برگرفته از سرآب قنات قریه سناباد است. اولین ارگ شهر در سال های 36-1135 قمری در غرب محله سراب ساخته شد. بنا بر مستندات شفاهی و عناصر به کار رفته در ساختمان قدمت آن به سال 1300 هجری شمسی برمی گردد و بنابر مدارک موجود این بنا خانه ای به نام سرای بهشت بوده که از حدود سال های1330 و یا کمی پس از این تاریخ، منزل مذکور به دبیرستان دانش تغییر کاربری داد. بعدها به تملک بنیاد مستضعفان و جانبازان درآمد و از حدود سال 1365 تا 1379 توسط سازمان زمین شهری مورد استفاده قرار گرفت.
    پس از آن به منظور ارج نهادن به احیای بافت تاریخی به وسیله شهرداری مشهد خریداری و بعد از مرمت در سال 1380 فرهنگسرای بهشت با محوریت هویت زایی در این بنا تأسیس گردید و به معرفی مکان های دیدنی و مفاخر مشهد و ارتقای سطح اخلاق شهروندی اقدام نمود. رویکرد این فرهنگسرا تقویت هویت شهری، معرفی مشهد، احساس تعلق به شهر و افزایش نشاط و روحیه شادابی در شهروندان و زائران و ... است. این فرهنگسرا با احداث پارک هویت در موضوعات زیر اقدام به تقویت این اهداف نموده است: نمایشگاه های تصویر فرهنگ عامه مشهد، هفت خوان رستم، مفاخر مشهد، منظومه عشق، گذری در بهشت، باشگاه مشهدشناسی، گذر تاریخ، بازار قدیم، آداب و رسوم و اتفاقات تاریخی.
     

    سایر :
     
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 624,936
  تعداد بازدید امروز : 112
  تعداد بازدید این ماه : 12,411
  آخرین به روزرسانی : 1397/11/28
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد