پورتال گردشگری و زیارت شهر مشهد
   
  • error 101
   • خانه تاریخی احمدیان

    خانه احمدیان
    بیوگرافی بنا : خانه تاریخی احمدیان در دوره پهلوی اول ساخته شده و در تاریخ 25 مرداد 1384 به شماره 13371 ثبت آثار ملی گردیده است . این اثر به مساحت عرصه و اعیان حدودا، 344 مترمربع می باشد و مالکیت این اثر خصوصی می باشد. و در حال حاضر به عنوان پرچم سازی مورد بهره برداری قرار گرفته است.


    ویژگی اثر: دیوارهای خارجی بنا مزین به آجرکاری خفته راسته وکاشیکاری مزین به نقوش سنتوری در باﻻی پنجره ها همراه باایجاد هماهنگی رنگهاوطرحها.ســـردرب داخلی مزین به آجرکاری لعابداربوده و ترکیب آجروکاشـــی درنمابسیار زیبا کارشده است.کف حیاط نیز باموزاییک فرش شده است.
    مشخصات اثر: این بنا در انتهای کوچه دومتری واقع شده است.درب اصلی ورودی به بنا فلزی می باشد.این بنا در دوطبقه وهر طبقه شــامل دو اتاق تو در تو می باشــد.اتاقها دارای پنجره های چوبی بلند با طاقچه های عمیق وبلند می باشد.نمای بنا آجرکاری و پنجره ها کاشی کاری شده و منقش به نقوش سنتوری می باشد.ناودانی فلزی بوده وسقفهای اتاقها چوبی می باشد.کف حیاط نیز با موزاییک فرش شده است.
    دخل وتصرفات انجام شده مشهد تاکنون: داخل بنا رنگ آمیزی شده است.دیوارهای خارجی با سیمان پوشیده شده ودرطبقه پایین دیوارها با قشری از سیمان پوشیده شده و تزئینات معماری آن در زیر قشر سیمان پنهان شده است.

    تعداد بازدید :44
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
 • پورتال آستان قدس رضوی
 • مجموع بازدیدها : 952,220
  تعداد بازدید امروز : 2,459
  تعداد بازدید این ماه : 56,577
  آخرین به روزرسانی : 1398/09/18
 • آدرس :میدان شهدا، تالار شهر، طبقه 1- ، معاونت گردشگری و زیارت
  تلفن :(31291237) - (3135)051
  فاکس :051-31291267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط معاونت گردشگری و زیارت  انجام می گردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد