• باغ شاهنامه
    باغ شاهنامه


    کلانشهر مشهد ، به همت مردم این دیار در حال پیشرفت روزافزون است . هر کس با توجه به توانایی های خود در این زمینه ایفای نقش می کند .سرمایه گذاران زیادی در صدد ایجاد مدرن ترین تفریحات درمشهد هستند و یا دیدنی های مشهد به کمک دست اندرکاران این زمینه در حال بازسازی و ترمیم هستند . یکی از جالب ترین تفریحات و دیدنی ها باغ شاهنامه مشهد است . در زیر با این مجموعه فرهنگی هنری آشنا می شوید.

     

     

    از جاذبه های گردشگری مشهد  می توان به باغ شاهنامه مشهد اشاره کرد . باغ شاهنامه مجموعه ای است به وسعت 3 هکتار در انتهای توس 33 (بلوار توس مشهد) که به همّت آقای سیّد حسن موسوی ساخته شده و در ساخت و تزئین آن از معماری و هنر اصیل ایرانی بهره گرفته شده است. فضاهای پیش بینی شده در آن عبارتند از سالن اجتماعات، غذاخوری، نگارخانه، پارک بازی کودکان، فضای آبی، آلاچیقها، سیاه چادرها، اوبه ترکمن ؛ اجرای مراسمات نمایش نقالی و شاهنامه خوانی ؛ نمایشگاه اقوام مختلف و در کل این باغ محلی خواهد بود برای یاداوری میراث کهن دیار ایران زمین و مکانی برای احیای هنرهای اصیل و قدیمی این مرزوبوم که در حال فراموشی اند

     

     

    باغ شاهنامه مشهد یکی از بهترین فضاهای موجود در شهر مشهد برای برگزاری مراسم های آئینی و بویژه بزرگداشت فردوسی بزرگ می باشد. علاوه بر این مکان مناسبی برای برنامه های آموزشی و همایش است. این مجموعه دارای سالن سمینار، نگارخانه، غذاخوری، مکان های استراحت سرای هنرمندان و می باشد و از جاهای تفریحی مشهد است . طراحی اصلی فضاهای آن بر اساس شاهنامه دیده شده است اما با توجه به اینکه آقای موسوی مجموعه دار انواع اشیاء و لوازم دوره های تاریخی گوناگون می باشد می توان گفت موزه ای در باغ برپاست.


    آدرس باغ شاهنامه مشهد : بلوار توس به سمت آرامگاه فردوسی، خیابان توس 33، انتهای نیلوفر، خیابان باغ شاهنامه

     

    ساعت بازدید 8 الی 13 

     

     

    تعداد بازدید :36
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
تلفن :(31291236) - (31208)051
فاکس :051-31291267
رایانامه :info-visit@mashhad.ir
آدرس :میدان شهدا - تالار شهر-مدیریت گردشگری و امور زائرین
پیامک :10001000096308
دسترسی سریع
لینک های مرتبط