• اسلایدشو پورتال سامان
   • محصولات مکتوب ، سمعی و بصری
    محصولات مکتوب ، سمعی و بصری

     

     به‌منظور اطلاع‌رسانی، افزایش ماندگاری زائران و برنامه‌ریزی گردش‌های درون‌شهری، برای نخستین بار نقشه‌های راهنمای زائر به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در مشهد توزیع گردید همچنین محصولات فرهنگی به‌روز شده اعم از نقشه جامع شهر مشهد، نقشه عربی، نقشه انگلیسی، کتابچه‌های گردشگری جیبی، نقشه‌های کمپ اسکان و نقشه‌های اسپانسری در مبادی ورودی شهر و پایگاه‌های راهنمای زائر سطح شهر ‏به مسافران نوروزی اهدا ‌شد.

    دراین‌بین، ارائه «بانک اطلاعات جامع گردشگری شهر مشهد» در قالب نرم‌افزار اندرویدی و به‌صورت لوح فشرده برای نخستین بار ارائه گردید، این بانک اطلاعاتی دربردارنده اطلاعات کاملی از اماکن زیارتی مشهد و نقشه آن، اماکن گردشگری، بوستان‌ها و نقشه محورهای گردشگری، حمل‌ونقل و مکان‌های شاخص شهر قبل و بعد از انقلاب است که به‌منظور اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی زائران تدوین و در سطح گسترده‌ای بین زائران توزیع ‌شد.

    این نقشه، زائران را با موزه‌ها، فرهنگسراها و سایر مراکز فرهنگی، هنری شهر و نیز بوستان‌ها، مراکز تفریحی و تجاری آشنا کرده و اطلاعات مفیدی از ورودی‌های حرم مطهر و بخش‌های خدمات‌رسانی به زائر در اماکن متبرکه ارائه می‌کند.

    اولین نقشه کودک با نام «راهنمای زائر کوچولو» در نوروز امسال، تدوین و توزیع گردید که دربردارنده معرفی بخش‌های مرتبط با کودکان از شهر مانند فرهنگسرای زیارت، کبوترانه حرم مطهر و باغ پرندگان است که به‌صورت برجسته با رنگ‌آمیزی شاد در اختیار آنان قرار گرفت.

    به همت شهرداری مشهد 800 هزار محصول فرهنگی و اطلاع رسانی به زائران و گردشگران تولید شد که در سطح شهر و در پایگاه‌های راهنمای زائر از 20 اسفند 94 تا 15 فروردین 95 بین زائران و گردشگران توزیع گردید.

     

    نقشه فارسی اسپانسری مشهد

     

     

     کتابچه کودککتابچه کودک

     

     

    نقشه مشهد

     

     

    نقشه عربی

      

     

    نقشه انگلیسی

     

     

     

    تعداد بازدید :61
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
تلفن :(31291236) - (31208)051
فاکس :051-31291267
رایانامه :info-visit@mashhad.ir
آدرس :میدان شهدا - تالار شهر-مدیریت گردشگری و امور زائرین
پیامک :10001000096308
دسترسی سریع
لینک های مرتبط