• منبع :
    تاریخ انتشار :۱۳۹۶/۱۰/۲۰
    تعداد بازدید :68
    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد:
    مشهد شهرزیبا و هوشمند با هدف جلب رضایت مندی زائرین و گردشگران و استفاده از ظرفیت ها و توان مندی ها
    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: مشهد شهرزیبا و هوشمند با هدف جلب رضایت مندی زائرین و گردشگران و استفاده از ظرفیت ها و توان مندی ها است.

    به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهدمقدس،در اولین نشست تخصصی معاونین و کارشناسان فرهنگی مناطق سیزدگانه این مجموعه که سه شنبه (96/10/19) با حضور دکتر بختیاری معاون شهردار و رییس محترم سازمان فرهنگی و اجتماعی، مدرسی مشاور و مدیر برنامه ریزی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، دانایی مدیر اجتماعی سازمان فرهنگی و اجتماعی و امور مناطق ۱۳گانه شهرداری مشهد، منتظری دبیر شورای اجتماعی محلات سازمان فرهنگی و اجتماعی معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی و کار‌شناسان گردشگری مناطق شهرداری مشهد در سالن جلسات شورای اسلامی شهر مشهد، برگزار شد، مدیریت گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد دراین جلسه بیان کرد: یکی از دلایلی که سبب ایجاد حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی در شهرداری مشهد شد دستیابی به اهداف رضایتمندی زائرین و مجاورین، افزایش و توسعه خدمات شهروندی است. در این راستا ظرفیت‌های مختلف شهر برای رسیدن به این اهداف در نظر گرفته شد که یکی از این ظرفیت‌ها مدیریت گردشگری و امور زائران است.

    شالچیان اهم فعالیت حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد را فرصت شکل گیری، رضایتمندی زائرین و مجاورین و افزایش توسعه خدمات شهروندی برشمردندکه در دستور کار قرار گرفته است،برای نیل به این مهم بایستی از تمام ظرفیت‌ها در سطوح مختلف سخت افزاری و نرم افزاری بهره گرفت، همچنین با بیان اینکه برنامه راهبردی در مدیریت شهری پاسخ به نیازهای شهروندان است و هدف این مدیریت تبدیل شهر مشهد مقدس مشهد به شهری هوشمند و پاسخ گو است. ایشان با تاکید بر بهره‌مندی از دو هویت ملی (مثل آرامگاه فردوسی) و مذهبی (وجود بارگاه علی بن موسی الرضا (ع)) جهت ایجاد روحیه با نشاط و پویا در سطوح مختلف جامعه شهری مشهد است.

     وی خاطرنشان کرد: مدیریت گردشگری و امور زائرین با الهام گرفتن از دو هویت ملی و مذهبی و استفاده از ایده‌های نو در جهت افزایش سطح ماندگاری سودمند و با کیفیت گردشگر در شهر مشهد را بطور جد دنبال خواهد کرد.

     شالچیان تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر به علت نداشتن آمار دقیق از تعداد گردشگر و توقف روزانه اقامت گردشگردر شهر مشهد شهروندان از اتفاق حضور گردشگران در این شهر به طور کامل منتفع نمی‌شوند.

     مدیرگردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد در توضیح رخدادی به نام وارونگی رفتار گردشگران افزود: این اتفاق به این معناست که گردشگر به هر شهری سفر می‌کند از خود حقیقی خود فاصله می‌گیرد.واین وارونگی رفتاری است که باید به نفع ماندگاری سودمند سوق پیدا کند،لذا باید برای این مهم زمنه و بسترهای مختلفی در خصوص استفاده بهینه گردشگر از مدت ماندگاری خود ایجاد شود.

     وی با تاکید بر همکاری و برنامه‌ریزی معاونت‌های فرهنگی مناطق شهرداری تصریح کرد: برگزاری رویدادهای فرهنگی و تاریخی یکی از عواملی است که می‌تواند در افزایش زمان ماندگاری سودمند زائران و گردشگران موثر واقع شود، لذا اولویت هر منطقه بایستی شناسایی و سپس طراحی و تعریف بسته‌هایی منطبق بر ظرفیت‌های گردشگری باشد تا در ‌‌نهایت به هدف اصلی که ایجاد جذابیت بیشتر و توسعه گردشگری در منطقه است، دست یابیم.

     شالچیان خاطرنشان کرد: باید برای هر که به مشهد می‌آید بسته‌های مختلف طراحی شود که اقامتی کاملا هدفمند را برای گردشگر تعریف نماید تا بیشترین بهره را از این سفر معنوی و سیاحتی ببرد و این بسته‌ها می‌تواند در ابتدای ورود به شهر و از طریق راهنمای زائر معرفی شود.

     وی همچنین با تاکید بر تهیه تقویم اجرایی برای برنامه‌های کاری گفت: باید سرمایه‌گذارهای معنوی و مالی شهر شناسایی شود و برای این سرمایه‌گذاران با ایجاد بانک‌های اطلاعاتی جدید مشوق‌هایی ایجاد شود که در این راستا می‌توان از ظرفیت شورای اجتماعی محلات استفاده کنیم.

     مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد در پایان با اشاره به تشکیل اتاق فکر در حوزه فرهنگی با رویکردی جدید خاطرنشان کرد: در این اتفاق فکر در کنار دانشگاهیان باید افرادی از حوزه‌های مختلف هنری از جمله صنایع دستی، سنگ‌های قیمتی و... حضور داشته باشند.

     

     

     

     

    مشهد شهرزیبا و هوشمند با هدف جلب رضایت مندی زائرین و گردشگران و استفاده از ظرفیت ها و توان مندی ها
تلفن :(31291236) - (31208)051
فاکس :051-31291267
رایانامه :info-tourism@mashhad.ir
آدرس :میدان شهدا - تالار شهر-مدیریت گردشگری و امور زائرین
پیامک :10001000096308
دسترسی سریع
لینک های مرتبط