• منبع :
    تاریخ انتشار :۱۳۹۶/۱۰/۱۰
    تعداد بازدید :31
    مدیرگردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد:
    کارکرد اصلی بخش خصوصی در مجموعه داری ایجاد تعلق خاطر به مقصد و ثبت خاطره ای ماندگار در ذهن گردشگران است
    مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد گفت: در بخش خصوصی افراد متعددی در سطح شهرستان مشهد حضور دارند که متمایل به مشارکت فعال در حوزه گردشگری اند اما به واسطه نبود حمایت های لازم مهجور مانده و یا به حاشیه رانده شده اند.که در راستای توسعه گردشگری و رونق اقتصادی می توان از ظرفیت های آنان استفاده بیشتری برد.

    علی قناویزچی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد از لزوم تقویت بخش خصوصی و توجه به نیازهای مجموعه داران را مهمترین خواسته آنان دانست و افزود:  نیازهای مجموعه داران بسیار متفاوت بوده و با توجه به نوع کالا و نوع مشارکت خواسته های متفاوت دارند برخی نیازمند وام هستند تا ظرفیت بخش خود را توسعه دهند. برخی دیگرمتقاضی اختصاص مکان مناسبی برای به نمایش درآوردن مجموعه خود هستند و برخی هم خواستار معرفی و اطلاع رسانی اند . با توجه به نیازها و توانایی های هر مجموعه و مجموعه دار باید در راستای توسعه دستاوردهای آنان حمایت ها و توجهات جدی صورت پذیرد.

    وی افزود: در راستای توسعه گردشگری و رونق اقتصادی می توان از ظرفیت های مجموعه داران استفاده بیشتری برد.

    یوسف حسینیون یکی از مجموعه دارانی که سالهاست عشق و علاقه خود را در این عرصه پی می گیرد در همین رابطه افزود: افرادی مانند من از پیگیری های مداوم و به نتیجه نرسیدن خسته شده ایم و در حال حاضر با چنگ و دندان به حفظ حیات مجموعه خود مشغولیم. اما گستردن چترهای حمایتی از سوی نهادها نیازمند اتخاذ یک رویکرد مناسب و پیگیری متعهدانه است.

     این مجموعه دار که نام مجموعه  هنری خود را پیوند انسان با طبیعت نهاده است در ارتباط با آثار گرد آوری شده خود گفت:جامعه امروز ما نیازمند توجه و احترام بیشتر به طبیعت و درختان است. نسل بعد ازما خواهد پرسید که برای آینده خود چه کرده اید؟ با وجود آلودگی های متعددی که ایجاد کرده ایم و تخریب های فزاینده، وظیفه داریم بخشی از توجه روزانه خود را صرف طبیعت و درختان کنیم.

    حسینیون عدم تخریب و تغییر در طبیعت  را رویکرد اصلی خود برای گردآوری آثار عنوان کرده و افزود: در حدود سه سالی است که مجموعه خود را برای بازدید عموم دایر کرده و به مشقت و با فروش منزل شخصی هزینه های سنگین اداره آن را متقبل می شوم. در تمامی شصت سال عمری که از خدا گرفته ام دنبال نگاه مهربانانه به طبیعت بوده ام و در اماکن مختلف مانند چوب بری ها و کوره ها وجاهایی از این دست که تکه چوبی دارای حرف یافته ام جمع آوری کرده ام. بسیاری از این تکه چوبها با شکل ظاهری خود دنیای حرف برای گفتن به انسانها دارند و ماوظیفه داریم احترام  به طبیعت و نیاز انسانها به آگاهی را گسترش دهیم.

    وی در پایان خواستار حمایت متعهدانه مسئولان و نهادهایی مانند میراث فرهنگی و شهرداری شد و افزود: با اینکه ماهیانه میلیون ها تومان اداره این مجموعه هزینه داردتاکنون ریالی از جایی کمک نگرفته ام و به دلیل مسئولیتی که در قبال جامعه برای خود قائلم از مردم بازدید کننده هم مبلغی دریافت نمی کنم. اما با توجه به تاثیر عمیقی که تغییر رویکرد و نگاه به طبیعت بر آگاهی مردم و جامعه دارد خواستار حمایت روزافزون مسئولان هستم.

     

     گفتنی است؛ این نمایشگاه همه روزه از ساعت 9 صبح تا 4 عصر در جاده شاندیز، روبروی مدرس 11 خیابان درخت بید، بعد از تالار هما پذیرای بازدید کنندگان است و مردم می توانند در صورت نیاز و تمایل با شماره 09151108009 تماس بگیرند.

    کارکرد اصلی بخش خصوصی در مجموعه داری ایجاد تعلق خاطر به مقصد و ثبت خاطره ای ماندگار در ذهن گردشگران است
تلفن :(31291236) - (31208)051
فاکس :051-31291267
رایانامه :info-visit@mashhad.ir
آدرس :میدان شهدا - تالار شهر-مدیریت گردشگری و امور زائرین
پیامک :10001000096308
دسترسی سریع
لینک های مرتبط