• منبع :
    تاریخ انتشار :۱۳۹۶/۱۰/۰۹
    تعداد بازدید :23
    مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد عنوان کرد:
    مجموعه ای نفیس اما به دور از دسترس عموم
    مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد توجه به مجموعه داران و کلکسیونر ها را یکی از مولفه های توسعه گردشگری و جلب توجه گردشگران قلمداد کرده و ادامه داد: افراد زیادی در شهر مشهد فقط با علاقه شخصی به جمع آوری آثار و اشیاء قیمتی مشغولند و در صورتی که زیر ساخت های لازم برای آنها فراهم شده و حمایت های مورد انتظار از آنان صورت پذیرد می توانند مولفه ماندگاری زائران و گردشگران و همچنین احساس رضایت و تعلق خاطر در آنان را به طرز فزاینده با رونق روبرو کنند.

     علی قناویزچی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شهرداری خواستار نگاه جدی نهادها و ارگان های مسئول  به مجموعه داران و کلکسیونرها شد و گفت: امروزه رویکرد توجه به مقوله جذب گردشگر و نگاه اقتصادی به این حوزه به صورت سیاست کلان شهر مشهد و کل کشور دنبال می شود و نقش گردشگری در توسعه اقتصادی انکار ناپذیر است.

     وی گردشگری  و اقتصاد مبتنی برآن را از سیاست های کلان در برنامه ریزی ها دانست و افزود. با توجه به موقعیت جغرافیای و مذهبی شهر مشهد ما شاهد ورود سالانه بیش از 25 میلیون گردشگر و زائر به شهر مشهد هستیم و در صورت توجه برنامه ریزی شده و محور قرار دادن این مقوله علاوه بر کمک به توسعه اقتصادی کلانشهر مشهد گام ارزشمندی هم در راستای اشتغالزایی برداشته می شود.

     مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد توجه به مجموعه داران و کلکسیونر ها را یکی از مولفه های توسعه گردشگری و جلب توجه گردشگران قلمداد کرده و ادامه داد: افراد زیادی در شهر مشهد فقط با علاقه شخصی به جمع آوری آثار و اشیاء قیمتی مشغولند و در صورتی که زیر ساخت های لازم برای آنها فراهم شده و حمایت های مورد انتظار از آنان صورت پذید می توانند مولفه ماندگاری زائران و گردشگران  و همچنین احساس رضایت و تعلق خاطر در آنان را به طرز فزاینده با رونق روبرو کنند.

     وی درپایان گسترش موزه های خصوصی و حمایت از مجموعه داران را یک مطالبه عمومی شهروندان هم دانسته و خاطر نشان کرد: توسعه موزه های خصوصی و انجام تبلیغ مناسب برای گردشگران خواسته بخش زیادی از مردم است.ضمن اینکه این موضوع می تواند احساس شادابی و نشاط را دربین شهروندان هم افزایش دهد و اوقات خوشی را برای ساکنان شهر امید و زندگی رقم بزند

    علیرضا محمد زاده یکی از مجموعه داران بخش خصوصی هم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بر این امر صحه گذاشته و عنوان کرد. مطالبه عمومی بسیاری از موزه داران و گردآورندگان آثار قیمتی  اختصاص مکانی مناسب از سوی نهادهای حمایتی برای به نمایش درآوردن مجموعه هاست.

     وی علاقه مندی شخصی خود را عامل توجه به صنعت سینما و عکاسی دانسته و اضافه کرد بر اساس علاقه  شخصی  سالهاست مجموعه نفیسی شامل وسایل عکاسی و فیلمبرداری و سینما را در منزل شخصی خود گرد آورده ام و جامعیت این لوازم به صورتی است که می توان جریان عکاسی و سینما را با در بر داشتن همه لوازم جانبی این شغل به نمایش گذاشت.

    محمد زاده قدمت برخی وسایل خود را بیش از یکصد  سال عنوان کرده و ادامه داد در این مجموعه درحدود هشتاد قلم انواع دوربین و سه پایه و بیش از سیصد قلم دوربین فانوسی و بسیاری لوازم دیگر شامل پرده های سینمایی، آپارات، شیشه های عکاسی، عکس روی نقره و کاشی  و بسیاری کالاهای گرانقیمت گرد آور نموده ام  اما متاسفانه فضای مناسبی برای نمایش آنها ندارم.

    این مجموعه دار استقبال مردمی از موزه جریان عکس و فیلم خود را بسیار بالا ارزیابی کرده و افزود: در نمایشگاه هایی که در تهران و مشهد و سایر شهرها برپا کرده ام این مساله روشن شده است که مردم به این مقوله علاقه مندی بسیاری نشان می دهند و استقبال از این کالاها بسیار بالا است. ضمن اینکه با برپایی ورک شاپ ها و کارگاه هایی که مسائل این حوزه می تواند در آن توضیح داده شود. علاوه بر بلیط فروشی و درآمد زایی امکان اشتغال برای افراد متعددی هم فراهم می آید.

    وی در پایان خواستار نگاه جدی نهادهای حمایتگر به مقوله مجموعه داری شده و ادامه داد.با وجود این همه کالا که می تواند زمان فراغت گردشگران را پر کرده و احساس تعلق خاطر را در آنان ایجاد نماید. به علت نبود فضای کافی و مکان مناسب برای نمایش تمامی این مجموعه ارزشمند را در زیر زمین منزل شخصی ام نگه داری می کنم و تا کنون با وجود مراجعات متعدد به نهادهای مختلف مشهد نتیجه مناسبی دریافت ننموده ام  و ایمان دارم با اختصاص مکان مناسب برای نمایش این کالاها و تبلیغ مناسب این بخش می تواند به یکی از نقاط قوت گردشگری شهر مشهد تبدیل شود.

     

    مجموعه ای نفیس اما به دور از دسترس عموم
تلفن :(31291236) - (31208)051
فاکس :051-31291267
رایانامه :info-visit@mashhad.ir
آدرس :میدان شهدا - تالار شهر-مدیریت گردشگری و امور زائرین
پیامک :10001000096308
دسترسی سریع
لینک های مرتبط