• منبع :
    تاریخ انتشار :۱۳۹۶/۱۰/۰۷
    تعداد بازدید :29
    مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد تصریح کرد:
    حمایت از مجموعه داران، کمک به کارآفرینی و توسعه اقتصادی در حوزه گردشگری
    مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد گفت: حمایت از مجموعه داران و موزه داران بخش خصوصی، در کمک به رونق گردشگری نقش بسزایی دارد.

    علی قناویزچی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد از لزوم حمایت از مجموعه داران و موزه داران خبر دادو گفت: مجموعه داران بخش خصوصی در صورت توجه و تبلیغ مناسب می توانند سهم عمده ای از اوقات فراغت گردشگران را به خود اختصاص دهند و توانایی بالایی در افزایش ماندگاری زائران دارند.

     مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد  با توجه به حضور میلیونی زائران در شهر مشهد، تمرکز بر بخش گردشگری را در ساختار توسعه اقتصادی موثر دانسته و عنوان کرد: همه نهادهای متولی باید تمرکز خود را بر افزایش ماندگاری زائران و گردشگران  قرار دهند و در صورتی که مجموعه های خصوصی و موزه ها به خوبی تبلیغ شده و اطلاعات لازم از آنها در اختیار گردشگران قرار گیرد؛ طبیعتا به ماندگاری زائران و به تبع آن توسعه اقتصادی این حوزه کمک شایانی خواهد کرد.

    محمد واعظ نیا یکی از مجموعه داران فعال بخش خصوص هم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد بر وجود این ظرفیت قابل توجه در شهر مشهد تاکید کرده و اظهار داشت.شهرداری ها و نهادهای متولی در صورت اختصاص فضای مناسب به مجموعه داران می توانند نقش حمایتی خود را به خوبی آشکار کنند.

     وی افزود:  بنده از سال 1384 مجوز مجموعه داری دریافت کردم و مجموعه آثار طبیعی مشتمل بر یازده هزار نمونه غیر تکراری شامل شهاب سنگ ها، فسیل ها و حیوانات تاکسیدرمی شده را گردآوری کرده ام و می توانم جهت بازدید عمومی به نمایش بگذارم.

    این مجموعه دار کمبود فضای مناسب و اطلاع رسانی را دو مشکل عمده در راستای استفاده عموم از این مجموعه غنی عنوان کرده و افزود: به دلیل نبود فضا بسیاری از آثار این حوزه را در جاهای مختلف نگهداری می کنم و در حال حاضر سه فضا در مجموعه های مختلف را برای نمایش با هزینه بالا در اختیار گرفته ام که این امر در نمایش و نگهداری از این آثار اختلال ایجاد کرده است.

    واعظ نیا  در پایان  بر ویژگی توسعه اقتصادی ناشی از مجموعه داری اشاره کرده و گفت : علاوه بر اینکه بازدید از این مجموعه ها می تواند ماندگاری زائران و گردشگران و در نتیجه توسعه اقتصادی و آئورده های ناشی ازآن را به همراه داشته باشد. بنده در یکی از مجموعه های مورد نمایش خودم که در طبقه چهار مجمعه وصال ( پروفسور بازیما) به نمایش گذاشته ام قریب به 40 نفر به صورت مستقیم مشغول فعالیتند و در صورت حمایت های لازم روشن است که این موضوع می تواند بخشی از بار کارآفرینی و توسعه اشتغال را به دنبال داشته باشد.

    حمایت از مجموعه داران، کمک به کارآفرینی و توسعه اقتصادی در حوزه گردشگری
تلفن :(31291236) - (31208)051
فاکس :051-31291267
رایانامه :info-visit@mashhad.ir
آدرس :میدان شهدا - تالار شهر-مدیریت گردشگری و امور زائرین
پیامک :10001000096308
دسترسی سریع
لینک های مرتبط