• منبع :
    تاریخ انتشار :۱۳۹۶/۱۰/۰۶
    تعداد بازدید :21
    نماهای ایرانی اسلامی؛ هویت بخش معماری مدرن شهری
    مدیرگردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد گفت: تکیه بر ایجاد نماهای دارای هویت ایرانی و اسلامی،خلاء فقدان بناهای تاریخی را کاهش می دهد.

    قناویزچی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مدیریت گردشگری و امور زائرین شهر مشهد یکی ار خلاء های  جاذبه های گردشگری شهر مشهد را کمبود بناهای تاریخی دانست و اظهار داشت: به صورت کلی در سطح شهر مشهد با کمبود بناهای  مرمت شده تاریخی با ظاهری آراسته  مواجه هستیم و در صورتی که در طراحی های مدرن ساختمان های شهری سهمی برای ظاهر دارای هویت ایرانی و اسلامی در نظر گرفته شود؛ این موضوع می تواند به عاملی برای  جلب توجه گردشگران و زائران تبدیل شود و خاطره شیرینی از ظاهر آراسته و زیبای شهر مشهد در خاطر آنان ماندگار گردد.

    مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد تاکید بر نماهای ایرانی اسلامی را موجب ارتقاء جایگاه گردشگری شهرمشهد دانست و گفت: در صورتی که نمای ساختمان هایی که طراحی و اجرا  می شوند به سمت و سوی مولفه های ایرانی و اسلامی هدایت شود علاوه بر زیبا سازی منظر شهری، جذابیتی فوق العاده را برای عابرین و گردشگران فراهم می سازد که نصویر این نماها همواره در ذهن گردشگران باقی خواهد ماند و در نتیجه ایجاد حس تعلق را به دنبال خواهد داشت.

    وی توجه به ظرفیت بالقوه شهر مشهد با وجود ورود میلیونی زائران به این شهر را عاملی تاثیرگذار در امر توسعه برشمرده و ادامه داد: با توجه به ورود سالانه بیش از بیست میلیون نفر که به قصد زیارت و گردشگری به مشهد سفر می کنند. باید از تمامی ظرفیت های موجود به صورت بهینه بهره برداری شود تا علاوه بر ایجاد خاطره ای ماندگار در اذهان زائران و گردشگران، آنان برای بازگشت مجدد به مشهد ترغیب شوند. ضمن اینکه آراستگی و بخشیدن هویت ایرانی- اسلامی به نماهای بناهای شهری  می تواند عاملی جهت افزایش ماندگاری میهمانان شهر امید و زندگی  باشد.

    قناویزچی در پایان با تاکید بر لزوم حمایت از معماران و مالکانی که ساختمان آنها بر معیارهای هویت ایرانی و اسلامی منطبق است؛ اظهار داشت: نهادهای متولی  مانند شهرداری، سازمان نظام مهندسی و سایر حوزه های مربوطه  وظیفه دارند به هر نحو ممکن  رویکردی حمایتی را در پیش گیرند و از سازندگان و طراحان و مهندسان بناهای دارای هویت ایرانی و اسلامی حمایت کنند؛ تا این روند در شهر مشهد شتاب بیشتری پیدا کند.

    نماهای ایرانی اسلامی؛ هویت بخش معماری مدرن شهری
تلفن :(31291236) - (31208)051
فاکس :051-31291267
رایانامه :info-visit@mashhad.ir
آدرس :میدان شهدا - تالار شهر-مدیریت گردشگری و امور زائرین
پیامک :10001000096308
دسترسی سریع
لینک های مرتبط