• منبع :
    تاریخ انتشار :۱۳۹۶/۰۷/۰۳
    تعداد بازدید :53
    در شش ماه سال جاری:
    بهره مندی 3 هزار و 332 نفر از تورهای نیم روزه «مشهد را ببینیم»
    مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد از بهره مندی 3 هزار و 332 نفر در تورهای گردشگری نیم روزه و یک روزه با عنوان «مشهد را ببینیم»ویژه زائران و مجاوران خبرداد.

    قناویزچی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مدیریت گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد، اظهار داشت: 105تور در راستای معرفی هویت و جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و مذهبی شهر مشهد و آشنایی زائران و گردشگران از ظرفیت‌های گردشگری برگزار شد.

    وی افزود: رویکرد ما در اجرای طرح تورهای گردشگری این است که زائران با جاذبه‌ها و پتانسیل‌های گردشگری شهر مشهد و حومه آشنا شوند تا مدت زمان ماندگاریشان در شهر افزایش یابد.

    مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد گفت: با انجام این طرح‌ها علاوه برکارآفرینی و اشتغال زایی، شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها، به دنبال ایجاد شادابی و نشاط، تنوع بخشی به جاذبه‌های گردشگری و جلوگیری از یکنواختی فضاهای سیاحتی گردشگران و شهروندان از طریق تعریف انواع مختلف تور هستیم.

    وی تصریح کرد: همچنین اجرای چنین برنامه‌هایی در سطح شهر و گردشگری علاوه بر افزایش آشنایی زائرین و مجاورین از جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی شهر مشهد، باعث افزایش ماندگاری زائر و همچنین پرداختن به اقتصاد زیارت است که می‌تواند در رشد و پویایی شهر مشهد کمک شایانی کند.

    قناویزچی در ادامه با بیان اینکه امروزه در هر منطقه و کشور گردشگر‌پذیری مهم‌ترین نقش را در توسعه صنعت گردشگری کسانی دارند که میزبانی و پذیرایی گردشگران را به عهده دارند، افزود: در بسیاری از کشورهای پیشرفته در حوزه گردشگری و جذب توریست شاهد این هستیم که سبک فرهنگ میزبانی و نگرش مثبت به زائر و توریست باعث شده که مدت اقامت زائر در شهر افزایش پیدا کند.

    مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد با اشاره به اینکه در جشنواره گردشگری ویژه دهه ولایت در دو قالب برگزاری تورهای نیم روزه گردشگری و بازدید از مکان های گردشگری،تفریحی و تاریخی به صورت خانوادگی به تعداد 102554نفر بازدید انجام شد، اذعان داشت: طبق آخرین آمار، 15308نفر در قالب 386تور در 5مسیر اعلام شده، و هم چنین تشرف به حرم مطهر رضوی شرکت نمودند، همچنین تعداد  87246نفر بازدید شخصا از طریق اطلاع رسانی های انجام شده، از اماکن از جمله خانه داروغه،خانه توکلی، پارک مینیاتور، پارک گلها، سرای مفاخر فرهنگسرای بهشت، فرهنگسرای زیارت، فرهنگسرای علوم و نجوم، موزه گوهرشاد و موزه حیات وحش باغ وکیل آباد به صورت رایگان بازدید نمودند.

    همچنین با اشاره به اینکه علاقمندان با شرکت در تورها توانستند از مکان های دیدنی شهر  مشهد (چالیدره،طرقبه،یاسر و ناصر،آرامگاه فردوسی،بنای هارونیه طرقبه،اخلمد،نیشابور،کلات،قره سو و ارتکند) بازدید کنند، گفت: تورهای گردشگری نیم روزه و یک روزه با عنوان «مشهد را ببینیم»، در ۷ مسیر نیم روزه و ۸ مسیر یک روزه تا پایان سال ادامه دارد.

    گفتنی است؛ زائرین و مجاورین می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از تورهای گردشگری و ثبت نام به سایت زیارت

      ziarat.mashhad.ir و تلفن خدمات گردشگری و زیارت به شماره 051-31208و ۰۵۱۳۸۳۳۱۰۰۲تماس حاصل کنند.

    بهره مندی 3 هزار و 332 نفر از تورهای نیم روزه «مشهد را ببینیم»
تلفن :(31291236) - (31208)051
فاکس :051-31291267
رایانامه :info-tourism@mashhad.ir
آدرس :میدان شهدا - تالار شهر-مدیریت گردشگری و امور زائرین
پیامک :10001000096308
دسترسی سریع
لینک های مرتبط