• منبع :
    تاریخ انتشار :۱۳۹۶/۰۳/۲۱
    تعداد بازدید :107
    مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد
    نماهای برتر بناهای شهر مشهد در راستای ترویج الگوهای ایرانی – اسلامی معرفی می شوند
    مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد گفت: با رویکرد تعمیق بخشیدن و نشان دادن ارزش های ایرانی اسلامی و هویتی، نماهای برتر شهر مشهد شناسایی و معرفی می شوند.
    قناویزچی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه شهر مشهد دارای هویت و تاریخ دیرینه بوده که این هویت در فضای معماری شهری قابل اکران است،اظهار داشت: متاسفانه در دهه های اخیر، شاهد رشد نماهای بی هویتی در شهری که سالانه پذیرای میلیون ها زائر است، بوده ایم، در همین راستا، برای تعمیق بخشیدن به این هدف به دنبال معرفی و شناسایی بناها برتر ساخته شده با هویت ایرانی اسلامی هستیم.

     وی افزود:  شهرداری مشهد به عنوان یک دستگاه در حوزه مدیریت شهری در تلاش است، برای بیان این هویت  و همچنین ترویج  الگوهای ایرانی اسلامی در نما و منظر بناهای شهری، همزمان با سال 2017 که شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است، توجه ویژه ای به بناهایی که بر اساس ذوق هنری مالکان و مهندسان بنا یا احساس تعلق به هویت ایرانی و اسلامی، در بناها به تزیین نما با استفاده از هنر معماری ایرانی  اسلامی روی آورده اند، شناسایی و معرفی کند.
    مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد گفت: این طرح با هدف، ارتقاء کیفی سیما و منظر شهر مقدس مشهد با توجه به جایگاه مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان  اسلام،کیفیت بخشی ساخت و سازهای شهری،تشویق و فرهنگسازی برای دست اندرکاران ساخت و ساز در راستای اجرای ساختمان های باکیفیت و منطبق با هویت ایرانی  اسلامی و همخوانی هویت فرهنگی و اسلامی با اقلیم  و رسوم مشهد اجرایی می شود.
    قناویزچی با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم با برگزاری چنین برنامه هایی سطح ساخت و سازهای درون شهری را ارتقا دهیم، تصریح کرد: این توجه در قالب اقداماتی چون  شناسایی و تقدیر از سازندگان و مالکان هویت ساز و برگزاری همایش هایی در همین رابطه انجام می شود.
    وی افزود:طبق برنامه ریزی های صورت گرفته،مالکانی که نمای بناهای ان ها در ١٠سال اخیرساخته شده است،می توانند در این فراخوان شرکت کنند.
    قناویزچی تصریح کرد:در همین راستا، بناهای موجود در شهر مشهد با مشارکت و نظر مردم گرداوری شده و براساس مصوبات پیش بینی شده در پایان نیز بعد از داوری اثار برای ترویج و ترغیب معماران ومالکان از ساخت نماهای برتر با هویت إیرانی اسلامی کتاب تولید شود.
    وی بااشاره به اینکه تاکنون بیش از ١٠٠نما توسط کمیته ناظران در مناطق معرفی شده است،گفت:فراخوان این طرح در روزنامه های کثیرالانتشار اعلام شده و برای تعمیق بخشیدن به رویکرد این طرح تا اخر هفته زمان ارسال نمای برتر تمدید شده است.

    نماهای برتر بناهای شهر مشهد در راستای ترویج الگوهای ایرانی – اسلامی معرفی می شوند
تلفن :(31291236) - (31208)051
فاکس :051-31291267
رایانامه :info-visit@mashhad.ir
آدرس :میدان شهدا - تالار شهر-مدیریت گردشگری و امور زائرین
پیامک :10001000096308
دسترسی سریع
لینک های مرتبط